2018-06-21, ketvirtadienis, 17:06.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

AJC „Jaunimo erdvės“ vasaros stovykla Klaipėdos rajone

2017-06-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
AJC „Jaunimo erdvės“ vasaros stovykla Klaipėdos rajone

Lapiuose, Klaipėdos rajone, vyko atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ organizuota stovykla „1 idėja, 2 šalys, 3 tikslai: bendrumas, bendravimas, bendradarbiavimas“ („1 idea, 2 nations, 3 goals: connection, communication, collaboration“). Stovykla buvo finansuojama Lietuvos–Lenkijos jaunimo mainų fondo (4 190 Eur) ir Radviliškio rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio programos (1200 Eur) lėšomis.

 

Į stovyklą po viešai skelbto dalyvių konkurso, susirinko išties puiki komanda – 20 jaunuolių iš Lietuvos, 14 atvyko iš Gniezno (Lenkija) ir stovyklos vadovai. Šios stovyklos organizatoriai ilgai rengėsi ir nuosekliai dirbo, kad sudaryta stovyklos programa atitiktų jaunų žmonių lūkesčius. Stovyklos dalyviai patys susitarė dėl nurodymų vykdymo, aptarė taisykles, vykdė užduotis ir džiaugėsi dėl dalies veiklų organizavimo kitoje aplinkoje. Dalyviai turėjo atlikti nemažai užduočių, kruopščiai bei nuosekliai parengti numatytus mažuosius projektus, sklandžiai bendradarbiauti.

 

Įsimintiniausi įvykiai jaunimo akimis vyko 14 bei 15 dienomis. Organizatoriai maloniai nustebino žinia, kad turėsime galimybę plaukti baidarėmis. Kai kurie stovyklos dalyviai tokią pramogą patyrė pirmą kartą ir sakė, kad kitą vasarą planuos plaukimą baidarėmis patys. Kitą dieną visa komanda vykome į Smiltynę, kur taip pat atlikome užduotis. Po užduoties maisto, šviežių daržovių kvapas pritraukė visus kartu skaniai papietauti gamtoje. Sodyboje „Prie šaltinio“ įsikūrę jaunuoliai taip pat nesėdėjo vietoje. Belaukdami atvykstančio jaunimo iš Lenkijos, jie parengė šiltą bei jaukų sutikimą, vėliau visą savaitę bendravo ir veikė kartu.

 

Stovyklos pavadinimas „1 idėja, 2 šalys, 3 tikslai: bendrumas, bendravimas, bendradarbiavimas“ tapo visiems aktualiu šūkiu, todėl organizatorių paskirtos užduotys suartino jaunimą iš abiejų šalių, sudarė sąlygas patobulinti anglų kalbos žinias, įvairius kūrybinius sugebėjimus, ugdė bendravimo įgūdžius, paskatino nebijoti imtis darbo pačiam, reikšti savo nuomonę, siūlyti idėjas.

 

Ši stovykla paliko labai didelį ir malonų prisiminimą apie tai, ką mes nuveikėme visi kartu, todėl nutarėme visi ir vėl susitikti, pakalbėti apie stovyklą, prisiminti draugus iš Lenkijos, pasijuokti iš juokingų patirčių, kurių stovykloje tikrai netrūko. Mūsų komanda buvo tikrai geriausia, nes visos paskirtos užduotys mums buvo įveikiamos, žmonės buvo kupini originalių idėjų, kaip lengviau ar įdomiau pateikti užduoties rezultatus. Kitą vasarą pažadame dar geresnę stovyklą, su dar daugiau įdomių patyrimų, kelionių ir pažinčių!

 

Įspūdingiausios akimirkos sudėtos į trumpą filmuką

 

 

Ema Musneckytė ir AJC „Jaunimo erdvės“ komanda

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?