2019-06-20, ketvirtadienis, 18:26.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Akimirkos iš Mokslo ir žinių dienos šventės

2018-09-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Akimirkos iš Mokslo ir žinių dienos šventės

Gražų ir saulėtą pirmadienio rytą Radviliškio miesto centre ir prie mokyklų šurmuliavo daug šventiškai nusiteikusių žmonių. Pirmokai, aštuntokai, abiturientai bei 10 klasių mokiniai, tėvai dalyvavo šventosiose mišiose, skirtose Mokslo ir žinių dienai. Mišias laikė ir mokiniams Dievo palaimos per mokslo metus linkėjo Radviliškio parapijos dekanas klebonas Tadas Rudys. Mišiose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Meras pasveikino susirinkusius į šventą liturgiją.

 

 

 

Jo sveikinime, skirtame viso rajono mokiniams, pedagogams skambėjo žodžiai, skatinantys mokinius siekti užsibrėžto tikslo ir pažinimo džiaugsmo, pagarbaus bendravimo sėkmingų mokslo metų, kad mokykla būtų ta vieta, kurioje gera būtų visiems augti, tobulėti, kad mokytojas būtų tas asmuo, kuris ne moko, o iš kurio būtų mokomasi.

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis mokyklų bendruomenėms dovanojo simbolinius mokyklinius varpelius, visi rajono šimtmečio abiturientai gavo rašiklius. Padėkota mokytojams sėkmingai paruošusiems abiturientus valstybiniams brandos egzaminams. Padėkos raštais apdovanotos Lizdeikos gimnazijos, Gražinos pagrindinės, Vinco Kudirkos progimnazijų bendruomenės už rūpestingą, atsakingą darbą, organizuotumą, svetingumą organizuojant Europos žmonių festivalį Radviliškyje.

 

 

Šiemet Radviliškio rajone veiks švietimo įstaigos: šešios gimnazijos, keturios pagrindinės mokyklos, dvi progimnazijos, viena mokykla-darželis, du daugiafunkciai centrai, dvi neformaliojo ugdymo įstaigos – Radviliškio dailės ir muzikos mokyklos bei 4 lopšeliai-darželiai. Pirmą kartą į mokyklas rugsėjo pirmąją skubėjo 350 pirmokėlių, iš kurių 181 mokysis Radviliškio mieste. Paskutinius metus mokysis 254 abiturientai (iš jų 14 suaugusiųjų klasėse).

 

 

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Genovaitės Juodeikienės, naujieji mokslo metai pateikė ir nemažai naujovių:  jie prasideda atnaujinamu ugdymo turiniu – dviem bandomaisiais projektais mokyklose stiprinant IT raštingumą ir plačiau integruojant gamtamokslį ugdymą; pradedamos atnaujinti visų dalykų bendrosios ugdymo programos; maždaug 30 mln. eurų didinamas finansavimas šalies mokykloms su nauja mokyklų finansavimo metodika, etatiniu modeliu ir „kokybės krepšeliu“; startuoja 40 visos dienos mokyklų, kuriose priešmokyklinukai ir pradinukai bus užimti ir ugdomi visą darbo dieną; planuojami egzaminų pokyčiai ankstinant jų pasirinkimą, rengiamasi įvesti kaupiamąjį balą ir vertinimą.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai