2018-06-21, ketvirtadienis, 17:13.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Alksniupių kultūros namams – 60 metų

2017-07-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Alksniupių kultūros namams – 60 metų

Alksniupių krašto žmonės rinkosi susitikti tradicinėje kraštiečių šventėje. Tą dieną buvo minimas Alksniupių kultūros namų 60-ies metų jubiliejus. Nors visą dieną lynojo, bet susirinkusiems nuotaikos netrūko.

 

Kiekvieną Alksniupių gatvelę aplankė retromobilių paradas, atkreipdamas dėmesį, kad šventė jau prasidėjo. Atvykusius svečius ir kaimo gyventojus energingai pasitiko mušamųjų instrumentų grupė „Ritmas kitaip“ (vadovas A. Banys)

 

Alksniupių kultūros namuose susirinkę žmonės gavo didelę dozę peno sielai. Scenoje, pilnoje šviesų, vaizdų ir garso, skambėjo moterų ansamblio „Nona“, liaudiško dainavimo kolektyvo „Alksnelė“ ir mokyklos vaikų ansamblio dainos. Visiems jiems vadovauja jau 30 metų kultūros namuose dirbantis meno vadovas St. Vaitkevičius.

 

Su didžiausia energija nuostabiomis kompozicijomis žiūrovus džiugino Šiaulių šokių kolektyvo „Kosmėja“ merginos bei Alksniupių kultūros namų šokėjų kolektyvas „Alksna“. Jau ne viena karta šokėjų užaugo ir dar vis šoka vadovaujami ilgametės šokių vadovės D. Maciuvienės. Susirinkusiems buvo priminta kultūros namų istorija ir kiek alksniupiečiams svarbi kultūra bei kokios gilios tradicijos yra šiame krašte.

 

Sugrįžusios mokinės savo daina, šokiu parodė, kad tik nuo mažens skiepijant vertybes galima turėti tai, ką dar turi Alksniupiai. Kad tai, anot šventėje dalyvavusio Radviliškio rajono savivaldybės mero A. Čepononio, yra nenutrūkstamas procesas, lėmė pastovumas.

 

Alksniupių kultūros namų direktorė L. Didžbalienė – ne tik Alksniupių krašto žmogus, bet jau 40 metų nuosekliai dirbanti kultūrai, burianti žmones įvairioms veikloms.

 

Po nuoširdaus renginio bendruomenei žiūrovai galėjo klausytis Panevėžio r. Perekšlių dūdų orkestro „Saulutė“ ( vadovė L. Bilevičienė), o dar vėliau visų laukė Alksniupių mėgėjų teatro spektaklis „Pinigėliai“ pagal S. Kymantaitę-Čiurlionienę (spektaklio režisierė L. Didžbalienė).

 

Alksniupiečiai dar kartą sau ir kitiems parodė, kad kaimas dar gyvas, kad tik nuo kiekvieno žmogaus priklauso, kiek dar gyvuosim, ir kokią šviesą aplink save skleisim. Turėdami gražią praeitį, galime kurti ir gražią ateitį.

 

Zita Kučienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?