2018-07-21, šeštadienis, 06:55.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:11, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:25.

Baisogaloje šešioliktą kartą nuskambėjo folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“

2017-08-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baisogaloje šešioliktą kartą nuskambėjo folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“

Baisogalos dvaro parke XVI kartą vyko lietuvių liaudies kultūros lobyno – folkloro – sambūris ,,Nemirštanti tautos gaida“. Sambūryje dalyvavo net 12 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų: Radviliškio r. Šeduvos  „Šeduva“, Šilutės „Dainoriai“, Širvintų „Gojus“, Raseinių „Degulė“, Joniškio r. Kirnaičių k. „Klėčia“, Kelmės „Ramočia“, Panevėžio „Šaltinėlis“, Radviliškio r. Pociūnėlių „Garduva“, Pakruojo r. Stačiūnų „Volungė“, Pakruojo r. Medikinių „Medaina“, Radviliškio r. Baisogalos „Dainoriai“,  Šaukoto kapela „Gomerta“.

 

Užmarštyje neliko ir aukuras, kuris nuo 2002 metų metų viliojo ir šildė kolektyvus bei svečius. XVI kartą aukurą įžiebė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė, Baisogalos kultūros namų folkloro kolektyvo „Dainoriai“ vadovai Paulius Kablys ir Asta Jurevičienė. Netrukus suskambo ir varpas, kuris visus kvietėsi burtis. Šešioliktojo sambūrio varpu skambino Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, ilgametė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė etnokultūrai Kristina Kacevičienė, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis, Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė.

 

XVI folkloro sambūryje, minint Tautinio kostiumo metus, vyko „Tautinio kostiumo pusvalandis“. Kiekvienas kolektyvas prisatė ne tik savo krašto tautinio kostiumo ypatumus, bet ir pasidalijo linksmomis kolektyvų istorijomis. Renginio svečiai turėjo galimybę palyginti aukštaičių, žemaičių ir Radviliškio krašto tautinius kostiumus.   

 

Baigiamąjį žodį tarė ir sambūryje dalyvavusius kolektyvus apdovanojo Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis. Jis palinkėjo toliau puoselėti tradicijas ir drauge su kolektyvais ir renginio dalyviais ir svečiais, lydimi dainos „Žalias ąžuolėli“ skambėjimo, keliavo įžiebti tradicinio sambūrio laužo. Renginio pabaigoje visus suvienijo tradicinė gegužinė ir Baisogalos šaulių paruošta košė.

 

Baisogalos seniūnijos inf. ir nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?