2019-01-21, pirmadienis, 22:50.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:25, leidžiasi 16:32, dienos ilgumas 8:7.

Baisogalos dvare – kūrybos pavasaris 2018

2018-05-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baisogalos dvare – kūrybos pavasaris 2018

Puiki gegužės pradžios diena sukvietė jaunuosius kūrėjus į tradicinę respublikinę šventę Baisogalos dvare. Šiųmetis KŪRYBOS PAVASARIS  išsiskyrė ne tik dalyvių, bet ir kūrybos gausa: daugiau nei pusšimtis kūrėjų atsiuntė per  šimtą poezijos ir prozos kūrinių. Sulaukėme svečių ne tik iš savo ir kaimyninių rajonų, bet ir iš labai atokių mokyklų – Švenčionėlių, Zarasų, Molėtų, Joniškio gimnazijų ir progimnazijų.

 

Ypač gausus būrys kūrėjų iš Kauno miesto ir rajono. Kaip įprasta, pirmiausia svečiai buvo pakviesti susipažinti su dvaro ir parko istorija, kurią pasakojo buvusi gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja R. Vaitkevičienė. Šventę pradėjo jos organizatorės Aušra Krugelienė, Baisogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei lietuvių kalbos mokytoja, Erika Liukienė – Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja. Sveikinimo žodį tarė ir gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė. Daug dėmesio sulaukė renginyje dalyvavę jaunieji poetai Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Dominykas Norkūnas, Tomas Petrulis, kurie skaitė savo kūrybą ir kalbėjosi su jaunaisiais kūrėjais apie kūrybos procesą. Baisogalos seniūnijos seniūno pavaduotoja A. Vaičiurgienė ir Baisogalos parapijos klebonas T. Janavičius poetams padovanojo po knygą apie Baisogalą.

 

 

Keletą valandų dvaro kolonų salėje vyko meno fiesta: jaunieji autoriai skaitė savo kūrinius, skambėjo dainos, sukurtos pagal jų tekstus, kuriems muziką parašė Baisogalos kultūros centro meno vadovė N. Bernadickienė, jaunieji dailininkai iš Radviliškio vaikų dailės mokyklos, vadovaujami mokytojos R. Brazdžionienės, pristatė tapybos parodą, kurią įkvėpė jaunųjų kūrėjų tekstai. Mokinių darbų vertinimo komisijos vardu kalbėjo Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Gedžiuvienė. Šventė tradiciškai baigėsi šventės dalyvių refleksija, kuri pasklido ant medžio šakų pakabintuose spalvotuose paukščiuose – kūrybos pavasario simboliuose. KŪRYBOS PAVASARIS 2018 buvo dedikuotas Lietuvos šimtmečiui, todėl daug tekstų buvo skirta Lietuvai. Pauliaus Šomkos, Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos trečioko, eilėraštis „Gimtajai kalbai ir Lietuvai“ atspindi tokios kūrybos esmę: „Priemiesčio gatvėje / susimąsčiusi mergaitė / nepažįstamajam / apibūdina apšalusių, užsnigtų saulėgrąžų / žydėjimą. / Ne viskas miršta, ką šalna paliečia.“

 

Birutė Gedžiuvienė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?