2020-08-11, antradienis, 18:24.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:48, leidžiasi 20:57, dienos ilgumas 15:8.

Baltų vienybės dieną Baisogalos gimnazijoje šurmuliavo senųjų baltų amatai

2018-09-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baltų vienybės dieną Baisogalos gimnazijoje šurmuliavo senųjų baltų amatai

Nelaukdamas vakaro Baisogalos gimnazijos kieme tradiciškai suliepsnojo laužas Baltų vienybės dienos proga. Aplink jį susibūrė ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir svečiai, atvykę pasidalyti su mokiniais senųjų baltų amatų paslaptimis. Juos į gimnaziją  pakvietė M. Miliuvienė, karjeros ugdymo mokytoja. Apie tai, kodėl ši diena minima, pasakojo gimnazijos istorijos mokytoja L. Bagdonienė. Po to mokiniai išsiskirstė grupėmis susipažinti su senaisiais baltų amatais.

 

Kai po keleto valandų aikštėje ėmė rikiuotis stalai su mokinių rankomis sukurtais dirbiniais, daugelis stebėjosi jų grožiu, prisiminė primirštus protėvių tradicinius amatus. Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro darbuotojai pasidalijo patirtimi, kaip pasigaminti keramikos ir odos dirbinius, kaip tinkamai velti vilną, pinti juosteles. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro atstovai sudomino vaikinus medžio dirbinių gamyba.

 

 

Kėdainių profesinio rengimo centro darbuotojai mokė pasisiūti kepuraites, stalo serviravimo ir desertų gaminimo paslapčių. „Skėmių traktieriaus“ kulinarės ne tik padėjo vaikams išsikepti gardžių meduolių, bet ir tradiciškai juos papuošti. „Imantų“ bendruomenės atstovai kantriai mokė vaikus šiaudus paversti meno kūriniais – kalėdiniais žaisliukais. Ypač gausi buvo molinių indų paroda, kurią sukurti padėjo Radviliškio rajono vaikų dailės mokyklos Baisogalos filialo mokytojos R.Brazdžionienė, I.Ginkevičiūtė. Be to, molis puikiai tiko ir baltiškų simbolių, Pasaulio medžio detalių, gamybai.

 

Čia talkino gimnazijos dailės mokytoja A. Kudžmaitė. Technologijų mokytojas A. Žilinskas su grupe mokinių sukūrė neįprastą kūrinį – Lietuvos geografinius kontūrus atitinkanti medžio plokštė buvo nusagstyta įvairiais baltiškais ženklais – simboliais. Kol daugelis gimnazijos mokinių darbavosi klasėse ir dirbtuvėse, vyresnieji gimnazistai, vadovaujami mokytojos J.Kačiukevičienės,  aikštėje kūrė šokį, skirtą Baltų vienybės dienai paminėti. Jį šokėjai dovanojo vėl prie aukuro susirinkusiai gimnazijos bendruomenei ir svečiams, kai visų grupių mokiniai pristatė savo darbų kolekcijas ir pasidalijo įspūdžiais.

 

 

 

O tada visi drauge, kaip ir dera vienybės dieną, susikibę rankomis ir iškėlę jas dėkojo Gabijai už šilumą bei saugumą ir prašė skleisti šviesą tamsoje, meilę ir paguodą, įžiebti vienybės laužą mūsų širdyse. Visų vardu renginio organizatorėms - mokytojoms L.Stirbienei, L.Bagdonienei, svečiams ir grupių mokytojams padėkojo Baisogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Juzukonienė. Baltų vienybės dienos šventės akimirkas įamžino mokytojas A.Jurkėnas.

 

Birutė Gedžiuvienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai