2019-06-25, antradienis, 11:34.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Baltų vienybės dienos minėjimas Šeduvoje

2018-09-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baltų vienybės dienos minėjimas Šeduvoje

Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko Baltų vienybės dienos minėjimas – koncertas. Baltai – tai dvi tautos. Lietuviai ir Latviai. Renginys prasidėjo visų susirinkusiųjų ir dalyvaujančiųjų kolektyvų eisena nuo kultūros centro iki ,,Laisvės“ paminklo.

 

Labai gražu ir simboliška, kad visi susirinkusieji ratu apjuosę ,,Laisvės“ paminklą dainavome bendrą lietuvių liaudies dainą ,,Augo girioj ąžuolėlis“. Ši daina – aliuzija į praeitį, kai mūsų protėviai Saulės Rugsėjo 22 – oji kartu ir rudens lygiadienis. Renginyje persipynė Lietuvių liaudies dainos ir šokiai. Koncertą pradėjo Baisogalos kultūros centro folkloro ansamblis ,,Dainoriai“ (vadovai – Asta Jurevičienė ir Paulius Kablys). Dainavo Pakruojo raj. Klovainių kultūros namų folkloro ansamblis (vad. Rita Kirkilienė).

 

 

Savo dainomis visus džiugino ir Pociūnėlių kultūros namų folkloro ansamblis ,,Garduva“ (vad. Genovaitė Vorienė) bei Šeduvos kultūros centro folkloro ansamblis (vad. Evelina Stalgienė).

 

Sulaukėme ir svečių iš Gargždų .Tai labai gražus ir spalvingas šeduvės , šokių vadovės J. Vasiliauskienės auklėtinės Vaidos Gabenytės vadovaujamas Gargždų ,,Kranto“ pagrindinės mokyklos vaikų šokių kolektyvas ,,Skraja“.

 

 

Žiūrovai buvo maloniai nustebinti ne tik tradiciniais šokiais, bet ir ,,Tango“, kurį pašoko mažieji gargždiškiai. Esame labai dėkingi Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokytojai Ingai Rutkauskienei ir jos vadovaujamam Šeduvos gimnazijos vaikų folkloro kolektyvui ,,Malūnėlis“, kuris ne tik priminė mums tradicinius lietuvių liaudies šokius, bet ir šokdino žiūrovus.

 

Šeduvos kultūros ir amatų centro inf. ir nuotr.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai