2019-03-20, trečiadienis, 03:03.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:20, leidžiasi 18:30, dienos ilgumas 12:9.

Burbiškyje į žydinčių tulpių šventę suplūdo 20 tūkstančių žmonių

2018-05-16, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Burbiškyje į žydinčių tulpių šventę suplūdo 20 tūkstančių žmonių

Burbiškio dvare praūžė 18-oji Tulpių žydėjimo šventė. Puikus oras ir į Lietuvą atėjusi vasara į Burbiškio dvarą sukvietė daugybę žmonių iš Lietuvos, kaimyninės Latvijos. Dvi dienas Burbiškio dvaro parkas buvo pilnas muzikos ir gėlių gerbėjų. Visi jie  šventė pavasarį, artėjančią vasarą ir  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

 

Ne vienas sutiktas žmogus sakė, kad vieną kartą apsilankius Tulpių žydėjimo šventėje, ji užburia, ir kasmet vis norisi ir norisi atvažiuoti ir pasigėrėti  žiedų jūra. Pasak muziejaus direktoriaus Egidijaus Prascevičiaus, per dvi dienas Burbiškio dvarą aplankė ir žydinčių tulpių sode fotografavosi, klausėsi koncertų, vaikštinėjo mugėje 20 tūkstančių žmonių.

 

 

Šventėje apsilankė ir susirinkusius į šventę pasveikino ir gražios dienos palinkėjo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Burbiškio dvaro šeimininkas, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius.

 

„Tulpės – nuostabios gėlės. Šiuo metu – ir labai populiarios gėlės. Aštuoniolika metų šiai tradicijai, gimusiai čia, nuostabiame dvare, kuris atspindi Lietuvos istoriją, grožį, paveldą. Džiugu, kad tos tradicijos yra toliau puoselėjamos, o Burbiškio dvaras tapo vieta, traukiančia artimuosius, šeimas ir draugus. Vieta, kurioje galima pabūti, susitikti. Dėkoju šių tradicijų puoselėtojams ir linkiu geros nuotaikos“, – kalbėjo su šeima į šventę atvykęs šalies premjeras Saulius Skvernelis.

 

 

„Mieli svečiai, gegužės mėnesį vakarais vyksta gegužinės pamaldos, bet šį mėnesį turi būti ir tikros gegužinės, tad jos tegul būna čia“, – susirinkusiesiems geros nuotaikos linkėjo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

 

 

Šventėje tradiciškai dalyvavo Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Lietuvos žmonėms, sūnūs Jurgis ir Andrėjus Baženskiai su šeimomis, LR Seimo nariai, Lietuvos valstybinių įstaigų vadovai, Šiaulių apskrities ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, įstaigų ir įmonių vadovai.

 

Visiems šventės atidaryme dalyvavusiems svečiams įteiktos atminimo dovanos – dailininkės, keramikės Neringos Kestenienės specialiai šiai šventei sukurtos Lietuvos šimtmečio keraminės tulpės.

 

 

Šventėje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės bendradarbiavimo partneriai iš užsienio: delegacijos iš Ukrainos Umanės miesto, Latvijos Bauskės miesto, Lenkijos Gniezno miesto, Gruzijos Chašurio miesto, Baltarusijos Nesvyžiaus miesto. Visų delegacijų vardu radviliškiečius iš šventės svečius pasveikino Ukrainos Umanės miesto savivaldybės mero pavaduotoja Julija Mališevskaja.

 

Dvaro sode augančią 460 rūšių ir formų tulpių kolekciją lankė ir kiekvieną žiedą fotografavo svečiai iš visos Lietuvos, svečiai iš Latvijos, kitų šalių. O tulpių dvaro sode žydėjo labai daug. Pasak Burbiškio dvaro sodininkų, šiais metais tulpių kolekcija papildyta 18 naujų rūšių.

 

 

Daugybės lankytojų sulaukė unikali restauruotų gramofonų, patefonų, muzikinių dėžučių paroda, kurią pristatė kolekcininkas Klemensas Sakalauskas, senovinius muzikos grotuvus renkantis jau kelis dešimtmečius, restauruoti senoviniai automobiliai, kuriuos pristatė asociacija „Retromobile“, dailininkės,  vizualaus meno kūrėjos, gyvenančios ir kuriančios Radviliškio rajone, Lauros Guokės  kūrybinių darbų paroda „Lietuvos kaimeׅ“. Vienas šioje parodoje demonstruojamų L. Guokės  darbų tapo konkurso „BP Portrait Award 2016“ nugalėtoju „Travel Award 2016“ kategorijoje. Parodoje lankytojai galėjo išvysti ir unikalią portretų ekspoziciją, kurie nėra matomi dienos šviesoje, o tik užtamsintoje erdvėje. Anot pačios L. Guokės, nykstantys portretai atspindi nykstančius Lietuvos kaimus.

 

 

Į šventę atvykę žmonės aplankė dvaro parko salelėse įsikūrusias Lizdeikos, Vaižganto, Sidabravo, Šeduvos, Baisogalos gimnazijų bendruomenes, kurie atkūrė 100 metų Lietuvos istoriją. Girnų saloje Lizdeikos gimnazistai pristatė programą „Atkurtoji Lietuva“. Šventės svečių čia laukė istorijos apie Vasario 16-osios akto pasirašymą, Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą. Senoviniuose mokykliniuose suoluose kiekvienas galėjo išlankstyti popierinį lėktuvėlį ar įsiamžinti fotografijoje su autentiškomis lakūnų kepurėmis. Visi norintieji galėjo senovine siuvimo mašina pasisiūti tulpę ar pasigaminti atviruką.

 

 

Alyvų saloje Baisogalos gimnazistai visus nukėlė į rezistencinį Lietuvos pasipriešinimo laikotarpį – čia buvo galima paskanauti kareiviškos košės, įveikti minų lauką, prisiekti  ištikimybę Lietuvai.

 

 

Eglių saloje įsikūrę Grinkiškio J. Poderio gimnazistai atkūrė Lietuvą sovietmečiu. Čia vaikštinėjo ne tik sovietinės mokyklinėmis uniformomis apsirengusios moksleivės, bet ir pardavėja, visus vaišinusi spurgomis ir  kvietusi į parduotuvę, kurioje visų laukė pustuštės lentynos – to meto realija. Labai daug žmonių susidomėjimo sulaukė laidiniai telefonai, skaitliukai, parduotuvės svarstyklės.

 

Meilės saloje „Atgimstančią Lietuvą“ atkūrė Sidabravo gimnazistai. Šia skambėjo Sąjūdžio laiko dainos, tvyrojo Baltijos kelio jaudulys. Į žemę susmaigstytos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvų popierinės gėlės traukė į šventę atvykusių žmonių dėmesį.

 

Orkestro salėje įsikūrusi Šeduvos gimnazijos bendruomenė kvietė  įsisukti į šiandieninės Lietuvos sūkurį. Gimnazistų sukurtą užduočių ruožą įveikę šventės svečiai galėjo susipažinti su šiuolaikiniais žaidimais bei atrakcijomis ir gauti atminimo medalį.

 

Pirmąją šventės dieną šventinę nuotaiką kūrė Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Kęstučio Meškausko, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos jaunimas, parodęs meninę kompoziciją pagal Vydūna „Kokiu žmogumi būsi šiandien?“ (vadovė Rasa Atkočiūnienė), grupės „Quorum“, „Man-go“, „Pikaso“, „G&G Sindikatas“, dainininkai Egidijus Sipavičius, Irūna ir Marius Jampolskis.

 

 

Antrąją šventės dieną, gegužės 14-ąją, Burbiškio dvare koncertavo Radviliškio muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai: jaunių choras „Saulės vaikaiׅ“, merginų ansamblis „Ad libitumׅ“ (vadovė Inga Petrauskienė, koncertmeisteris Rytis Borusevičius), saksofonininkų ansamblis (vadovas Donatas Baltutis), akordeonininkų ansamblis (vadovas Vytautas  Bulzgis), birbynininkas Vilius Alekna ir jo mokytojas Tomas Kanapinskas, būgnininkas Česlovas Gilys,  Radviliškio Lizdeikos gimnazijos grupė „Ratai“ (vadovas Egidijus Kablys), grupės „Mono“, „Arbata“.

 

 

Į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvietė Šeduvos miesto bendruomenė. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais laukė piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, smiginis, paklodžių tinklinis, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos. Dvaro sodas  atgijo nuo vaikų šurmulio ir juoko.

 

 

Tikimės, kad šiais metais šventė patiko. Laukiame Jūsų kitais metais, devynioliktoje Tulpių žydėjimo šventėje Burbiškio dvare.

 

Daugiau akimirkų iš šventės galite pamatyti čia:

 

1 diena. Laimono Simaičio nuotraukos;

 

1 diena. Sigito Mikučio nuotraukos:

I dalis;

II dalis.

 

2 diena. Sigito Mikučio nuotraukos.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Šventines akimirkas gaudė Sigitas Mikutis, Laimonas Simaitis, Žydrūnė Vilimaitienė, Aušra Mikšienė, Eligija Zoltnerienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai