2020-02-22, šeštadienis, 13:00.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:13.

Centrinė valdžia stabdo Baisogalos gimnazijos modernizavimą

2018-12-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Centrinė valdžia stabdo Baisogalos gimnazijos modernizavimą

Baisogalos gimnazijos sporto salės atidarymą po rekonstrukcijos temdo juodi debesys. Jų priežastis – atidarymo išvakarėse gautas raštas iš Švietimo ir mokslo ministerijos, kuriame teigiama, kad Švietimo ir mokslo ministerija ir Aplinkos ministerija, vykdydamos Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko pavedimą, išnagrinėjo Radviliškio rajono savivaldybės prašymą dėl Baisogalos gimnazijos pastato tolimesnio modernizavimo ir nerado galimybės finansuoti šio projekto 2019–2021 metais. Gautas aiškus atsakymas, kad šios Vyriausybės kadencijos laiku Baisogalos gimnazijos kapitaliniam remontui lėšų skirta nebus.

 

Tiesa, Radviliškio rajono savivaldybei pasiūlyta imti paskolą ir kreiptis į fondą „Savivaldybių pastatų fondas“ ir teikti projektą pagal priemonę „Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimas“. Tai – energinio efektyvumo priemonių diegimo programa, o lėšų reikia Baisogalos gimnazijos vidaus kapitaliniam remontui.

 

„Šiandien dėl Baisogalos gimnazijos bendruomenės širdis turėtų džiaugtis, bet džiaugsmo nedaug. Gautas švietimo ir mokslo ministerijos raštas – „puiki kalėdinė dovana“ ne tik Baisogalos bendruomenei, bet ir visiems, kurie dirba Lietuvos švietimo sistemos kokybės gerinimo srityje. Belieka apgailestauti, kad higienos normų neatitinkanti švietimo įstaiga ir toliau nerūpi niekam, tik savivaldybei. Liūdina ir tai, kad neatsižvelgiama į arčiausiai vietos gyventojų esančių savivaldos institucijų prašymus. Beje, tokiais atsakymais atskleidžiamas požiūris ir į Radviliškio rajono gyventojų interesams LR Seime atstovaujančio baisogališkio Aurimo Gaidžiūno pastangas“, – sakė Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

 

Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2018 m. spalio 25 d. sprendimu Nr. T-1000 „Dėl pritarimo skirti lėšų iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto Baisogalos gimnazijos pastato modernizavimui“ pritarė galimybei iš Savivaldybės biudžeto 2019 m. skirti iki 0,5 mln. eurų lėšų Baisogalos gimnazijos modernizavimui, jei tam bus skirtas finansavimas LR švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo įstaigų modernizavimo programoje. Deja, neatsižvelgta net į visos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių balsą. Galima daryti išvadą, kad Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija ir Vyriausybė nelaiko Lietuvos švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo prioritetu ir lieka tik dėkoti, kad jie skatina vietos savivaldą tobulėti „imant paskolas ir kitais būdais ieškant lėšų“, Radviliškio rajono savivaldybės manymu, prioritetinėms valstybės sritims. Tiesa, nepamišta priminti, kad 2018 metais švietimo ir mokslo ministerija rado galimybę skirti net 125 tūkst. eurų Baisogalos gimnazijos pastato avarinės būklės požymiams pašalinti.

 

Šiandien Baisogalos gimnazijos bendruomenei galime pasakyti, kad darysime viską, kad baisogaliečių ir aplinkinių gyvenviečių vaikai galėtų mokytis patogioje, šiltoje mokykloje, kad mokytojai galėtų dirbti oriai, kad bendruomenės nariai nebijotų savo vaikų leisti į ugdymo įstaigą. Pasidžiaukime šiandien atidaroma suremontuota gimnazijos sporto sale: pakeistomis grindimis, apšiltintomis ir išdažytomis sienomis, sutvarkytu balkonu, suremontuotais persirengimo kambariais. Pasidžiaukime tuo, kad vaikai galės sportuoti ramiai, nebijos susižeisti, paslysti, įlūžti.

 

Ir visi drauge tikėkime, kad atsiras galimybių suremontuoti klases, suremontuoti koridorius, ugdymo poreikiams pritaikyti pastato rūsį ir dar daug būtinųjų darbų atlikti.

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai