2020-11-23, pirmadienis, 18:22.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:06, leidžiasi 16:02, dienos ilgumas 7:56.

Cheminių medžiagų ir mišinių tiekimas rinkai – pagal naująjį įstatymą

2020-02-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Cheminių medžiagų ir mišinių tiekimas rinkai – pagal naująjį įstatymą

Vasario 8 d. įsigaliojęs naujos redakcijos Cheminių medžiagų ir cheminių mišinių įstatymas sudaro sąlygas šalyje įgyvendinti pasikeitusius ES reikalavimus, susijusius su šių medžiagų ir mišinių tiekimu rinkai.

 

Jis nustato bendruosius cheminių medžiagų ir mišinių tvarkymo principus, valstybės institucijų funkcijas jų tvarkymo srityje, taip pat fizinių ir juridinių asmenų, tiekiančių rinkai ar kitaip tvarkančių šias medžiagas ir mišinius, pareigas bei teises.

 

Įstatymu patikslinta informacijos apie cheminius mišinius teikimo dėl neatidėliotinų priemonių ekstremaliose sveikatai situacijose tvarka. Iki šiol tokią informaciją importuotojai ir tolesni naudotojai teikė pagal atskirų ES valstybių reikalavimus. Suderinus įstaigoms teiktinos informacijos tvarką, ne tik bus pagerintos neatidėliotinos priemonės esant ekstremalioms sveikatai situacijoms, bet ir taupomi informacijos teikėjų ištekliai, jeigu įmonė tiekia cheminius mišinius keliose ES šalyse.

 

Dar vienas svarbus pakeitimas – tai, kad reglamentuotas neregistruotų / neautorizuotų cheminių medžiagų pašalinimas ir (ar) susigrąžinimas iš rinkos. Iki šiol tokios medžiagos, sumokėjus baudą, galėjo toliau cirkuliuoti rinkoje ir kelti riziką žmonių sveikatai bei aplinkai.

 

Kartu su naujos redakcijos Cheminių medžiagų ir cheminių mišinių įstatymu įsigaliojo ir su juo susiję Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai. Jie leidžia sustiprinti cheminių medžiagų ir mišinių tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų priežiūros sistemą, numato atsakomybę už draudžiamų ir ribojamų pavojingų cheminių medžiagų gamybą, tiekimą rinkai ir naudojimą.

 

                                                                                                  Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyrius

Contact form

Šios dienos vardadieniai