2019-03-20, trečiadienis, 02:51.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:20, leidžiasi 18:30, dienos ilgumas 12:9.

Dviračių žygis „Istorinės atminties keliu“

2018-07-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Dviračių žygis „Istorinės atminties keliu“

Liepos 6–7 d. minint Lietuvos valstybės dieną Radviliškyje vyko dviračių žygis, kuris buvo skirtas Valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Europos kultūros paveldo metams.

 

Šiais metais į žygį išsiruošė 42 kelionių dviračiais mėgėjai. Vyriausiajam žygio dalyviui – 76 metai, jauniausiam – 11. Visi jie per dvi dienas numynė 120 kilometrų ir sėkmingai, be didesnių traumų, baigė trasą. Į kelionę dviračiais žygeivius išlydėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

 

 

Žygyje buvo lankomi įvairūs Radviliškio rajono kultūros paveldo objektai: paminklai, koplytėlės, koplytstulpiai, bažnyčia, koplytėlės-mauzoliejai, Šiaulėnų krašto muziejus, Šeduvos žydų masinių žudynių vietos. Apie kiekvieno objekto istoriją, jo būklę dviračių entuziastams papasakojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis.

 

 

Įveikę pirmos dienos maršrutą dalyviai apsistojo kaimo turizmo sodyboje „Atgal į gamtą“. Iš ten visi patriotiškai nusiteikę žygeiviai patraukė link Šiaulės apžvalgos bokšto, kur prisijungė prie akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ buvo giedama tautiška giesmė ir lankomas dar vienas Radviliškio rajono nekilnojamojo kultūros paveldo objektas – Kudinų piliakalnis (Šiaulės kalnas). Kelionėje dviratininkus sutiko Aukštelkų ir Polekėlės bendruomenių nariai, kurie vaišino gardžiais pusryčiais ir sočiais pietumis.

 

Kiekvienas žygio dalyvis gavo po ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, trispalvę vėliavą, ženkliuką, lankstinukus su žygio planu ir lankytinų objektų aprašymais.

 

Jau septynerius metus vykstantis dviračių žygis sulaukia vis daugiau dalyvių ne tik iš Radviliškio rajono, bet ir iš Kauno, Šiaulių, Panevėžio bei Telšių rajonų.

 

Radviliškio miesto kultūros centro ir

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus inf.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

Contact form

Šios dienos vardadieniai