2019-05-27, pirmadienis, 15:24.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:35, dienos ilgumas 16:40.

Folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje

2018-08-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje

Radviliškio r. Baisogalos kultūros centre jau XVII kartą vyko Lietuvių liaudies kultūros lobyno renginys – folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“. Sambūryje dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių: Šeduvos etnografinis ansamblis „Šeduvė“, vad. Danutė Briedienė, Kirnaičių folkloro ansamblis „Klėčia“, vad. Gražina ir Gediminas Andrašiūnai, Raseinių folkloro ansamblis „Degulė“, vad. Asta Nikžentaitienė, Pakruojo r. Medikonių ansamblis „Medaina“, vad. Solveiga Noreikaitė Janušauskienė, kolektyvas iš Joniškio „Ašalia“, vad. Rita Kipšaitė-Balčiūnienė ir saviškiai – Centro folkloro ansamblis „Dainoriai“, vad. Asta Jurevičienė ir Paulius Kablys bei netradicinė kapelija „Dainoriai“, vad. Paulius Kablys.

 

Į šį gražų renginį visus burtis pakvietė suskambėjęs varpas. Septynioliktuoju sambūrio varpu skambino Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis ir Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė.  XVII folkloro sambūryje kolektyvai pristatė savo krašto tradicinius patiekalus, kvietė visus pasivaišinti ir dalijosi linksmomis patiekalų atsiradimo istorijomis, o Baisogalos kultūros centro kapela „Dainoriai“ kepė žagarėlius ir kitų kolektyvų narius mokė slapto jų recepto.

 

 

Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis kartu su Baisogalos kultūros centro direktore Juste Juškaite sambūryje dalyvavusiems kolektyvams įteikė padėkas su atminimo dovanėlėmis ir palinkėjo ateityje puoselėti tradicijas bei sugrįžti į šį sambūrį kitais metais. Sambūrio pabaigoje visi jo dalyviai tradiciškai sudainavę dainą „Žalias ąžuolėli“ keliavo į lauką, kur  laukė šaulių išvirta košė.

 

Baisogalos kultūros centro informacija
Nuotraukos Sigito Mikučio

 


 

 

REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

Contact form

Šios dienos vardadieniai