2019-04-22, pirmadienis, 07:03.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:59, leidžiasi 20:33, dienos ilgumas 14:34.

„Imantų“ bendruomenėje ir vėl linksmai leistas laikas

2018-11-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Imantų“ bendruomenėje ir vėl linksmai leistas laikas

„Imantų“ bendruomenė jau prieš keletą metų yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Baisogalos skyriumi. Džiugu, kad bendradarbiavimas sėkmingai vyksta. Neseniai „Imantų“ bendruomenės namuose buvo surengta įsimintina popietė, apie kurią rašė ir portalas manoradviliskis.lt. O štai ir vėl nauja popietė.

 

Antroji popietė, surengta po savaitės, jau tapo tradicine. Ji buvo sumanyta kaip atsvara masinei, nieko bendra su lietuviškais papročiais bei tradicijomis neturinčiai helovino šventei, atklydusiai pas mus iš Vakarų. Moliūgų popietei, kaip ir pernai, panaudojome moliūgus, kurių galvutes išpjaustėme linksmas, besijuokiančias. Vakaro sutemose jose įstatytų žvakių liepsnelės jaukiai švietė prie bendruomenės namų ir kvietė visus užsukti.

 

Apie 40 svečių susibūrė prie trijų ilgų stalų, ant kurių puikavosi jų pačių susineštos vaišės. Renginį pradėjo Regina Vaitkevičienė, kuri pabrėžė popietės tikslą ir pakvietė visus mintimis sugrįžti į XIX amžių, į kaimo žmonių susibūrimus, kurių metu buvo vakarojama, pasakojami įvairūs atsitikimai, gyvenimo įvykiai bei susidūrimai su anapusinio pasaulio būtybėmis. 

 

Po šios įžangos šeimininkės Zofija Grigaitienė ir Vanda Kazickienė pavaišino visus savo išvirta moliūgų sriuba. Renginio dalyviai pasiūlė vieni kitiems savo atsineštų skanumynų.

 

Paskui bendruomenės namuose buvo užgesinta šviesa. Jaukioje prieblandoje, šviečiant moliūgų liepsnelėms, vakarotuvių dalyviai vienas po kito pasakojo įvykius, atsitikimus, sakmes. Nemačiomis prabėgo pustrečios valandos, bet dar toli gražu ne visi spėjo papasakoti ami bendruomenės narių Ritos Jurkuvienės ir Raimondos Laužikaitės, ilgai triūsė prieš renginį, gamindami moliūgines galvutes.

 

Po renginio buvo padėkota šeimininkėms, šventės rėmėjai Danguolei Kliorienei ir išskirtiniam žmogui Minolijai Pelėdienei, namų muziejaus įkūrėjai, kraštotyrininkei, mecenatei, poetei.

 

Renginys buvo suburiantis, sujungė visus bendrystės dvasia, o tai ir yra bendruomeninės veiklos esmė.

 

„Imantų“ bendruomenės inf. ir nuotr.

Contact form

Šios dienos vardadieniai