2020-06-03, trečiadienis, 12:38.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:58.

Išvažiuojamame posėdyje diskutuota apie neformalųjį švietimą Radviliškio rajone

2018-06-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Išvažiuojamame posėdyje diskutuota apie neformalųjį švietimą Radviliškio rajone

Neeilinis išvažiuojamasis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdis suorganizuotas Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje. Prie Komiteto narių prisijungė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė ir vyriausioji specialistė Marija Motiejūnienė, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Vaidotas Jakavičius bei Radviliškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi koordinacinės grupės nariai.

 

Rita Vaigauskienė, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja, apžvelgė dokumentus, kurie reglamentuoja Neformalųjį suaugusiųjų švietimą, tarptautinį PIAAC tyrimą, kuris padeda susidaryti vaizdą apie suaugusiųjų gebėjimus trijose įgūdžių srityse: skaitymo įgūdžių (raštingumo), matematinio raštingumo ir problemų sprendimo technologijų pagalba, rezultatus, pateikė apklausos „Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis indekso nustatymo“ tyrimo rezultatus. Šį tyrimą 2017 m. atliko nepriklausomi tyrėjai prof. habil. dr. Gediminas Merkys ir dr. Daiva Bubelienė.

 

Viktorija Arlauskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto absolventė, kuri 2017 m. atliko praktiką Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje ir vykdė tyrimą „Neformalaus suaugusiųjų švietimo galimybės Radviliškio rajone“, pateikė šio tyrimo rezultatus. Pasak Viktorijos Arlauskaitės, naudingiausios švietimo temos suaugusiesiems: užsienio kalba, žinios apie sveiką gyvenimo būdą, tobulinti įgūdžius kompiuterinio-skaitmeninio raštingumo mokymuose. Gyventojus įsitraukti į švietimo veiklas skatina reklama, temos pasirinkimas, patirtis, atsiliepimai, noras tobulėti, įgyti naujų žinių, tačiau finansinės galimybės, susisiekimas, abejingumas trukdo gyventojams įsitraukti į švietimo veiklas. Buvo pastebėta, kad gyventojus efektyviausiai pasiekia informacija, kai jie į neformalaus švietimo renginius kviečiami dalyvauti asmeniškai, kai gauna lankstinukus bei mato kvietimus socialiniuose tinkluose.

 

Živilė Laurutienė, koordinacinės grupės pirmininkė, kalbėjo apie Neformaliojo suaugusiųjų švietimo situaciją Radviliškio rajone bei nuveiktus koordinacinės grupės darbus. Ji pateikė statistinę informaciją: kiek ir kokių neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų buvo vykdyta 2017 m. ir 2018 m., kiek žmonių jose dalyvavo ir koks yra skiriamas finansavimas neformaliam suaugusiųjų švietimui Radviliškio rajone. 2018 m. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoms skirta 5 000,00 Eur, tačiau visos lėšos nebus panaudotos, nes pateiktos tik trys paraiškos. Komiteto narių klausta apie galimybę panaudoti likusią sumą andragoginių kompetencijų tobulinimui dirbantiesiems su suaugusiais, Teikėjų rinkodaros ir marketingo žinių įgijimui arba suaugusiųjų švietimo savaitės organizavimui.

 

Politikai ir koordinacinės grupės nariai diskutavo apie tai, kaip bendromis jėgomis galima pagerinti neformalųjį suaugusiųjų švietimą Radviliškio rajone. Komitetas žadėjo peržiūrėti dokumentus ir ieškoti galimybių panaudoti likusias Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos lėšas Teikėjų kompetencijų stiprinimui, neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešinimui.

 

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

Contact form

Šios dienos vardadieniai