2018-12-10, pirmadienis, 01:31.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:30, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:19.

Jaunimo susitikimas su popiežiumi Vilniuje – nuostabi tikėjimo šventė

2018-09-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Jaunimo susitikimas su popiežiumi Vilniuje – nuostabi tikėjimo šventė

Baisogalos jaunimo grupė rugsėjo 22d. ankstų rytą keliavo į sostinės Katedros aikštėje  pavakarę suplanuotą susitikimą su popiežiumi Pranciškumi. Šio vizito Lietuvoje šūkis „Kristus Jėzus - mūsų viltis!“ – tai žinutė, kurią popiežius atnešė į Lietuvą, todėl renginio metu buvo priminta, kad Kristus Jėzus yra tikėjimo centras, kreipiantis žvilgsnį į priekį ir raginantis nebijoti iššūkių, nes Jis nugalėjo nuodėmę.

 

Penkias valandas Katedros aikštėje vyko programa jaunimui: meniniai pasirodymai, maldos penkiomis kalbomis: lietuvių, lenkų, latvių, rusų ir anglų, giesmės, jaunų žmonių liudijimai. Išgirdome keturis liudijimus, kurie palietė savižudybės ir depresijos, smurto šeimoje, priklausomybių temas. Taip pat kalbėta lytiškumo, savivertės ir tapatybės paieškų, patyčių klausimais. Renginio  kulminacija – paties popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui. Pranciškus jaunus žmones ragino neklaidžioti labirintu, eiti pirmyn,  pasipriešinti individualizmui, kuris atskiria mus nuo kitų, padaro mus egocentriškus, besirūpinančius tik savo įvaizdžiu ir savo gerove. Įspūdingas momentas, kai popiežius Pranciškus, reaguodamas į Monikos liudijimą, sakė: bendraukite su senais žmonėmis, įsiklausykite į jų patirtį, iš jų perimkite vertybes, taip įveiksite kliūtis.

 

 

Džiugu buvo matyti popiežių tokį lietuviškai savą. Jis daug kartų ragino nepamiršti savo šaknų ir paveldo ir per tai švęsti tikėjimą ir eiti link Kristaus. Buvo pasakyta daug gilių minčių, kurias gvildensime dar ilgą laiką, jo kalbas vis iš naujo skaitydami. Nuostabi patirtis – renginio pabaigoje džiūgauti kartu su tūkstantine minia, kartu giedoti popiežiui palaiminimą: „Viešpatie, laimink jį“ ir drauge su daugybe jaunų žmonių susivienyti bendrame tikėjime. Mūsų grupei šis susitikimas su popiežiumi – giluminis patyrimas. Visi praturtėję Dievo malonėmis jau tyliai trokštame susitikti kitais metais Jaunimo dienose Šiauliuose.

 

Baisogalos gimnazijos mokytoja Giedrė Nakutienė

 

Baisogalos gimnazistų įspūdžiai iš susitikimo su popiežiumi:

 

Justė Šmičkutė


Šeštadienio rytą keliavome į Vilnių pamatyti popiežiaus. Nors teko  ilgai laukti, stovėti daug valandų, buvo tikrai verta! Popiežiaus kalba apie bendruomeniškumą bei jo šiltas bendravimas su visos Lietuvos jaunimu privertė pamiršti net ir nuovargį. Įspūdžiai neįkainojami ir dar ilgai išliks atmintyje.

 

Simona Miakšaitė


Įsiminiau popiežiaus žodžius: „Pasaulio vertybės yra meilė, šeima, draugai, o ne materialiniai dalykai. Reikia būti su geriausiais žmonėmis. Reikia atleisti visiems, nors jie ir daro bloga, reikia atleisti.“

 

Justina Brazinskaitė


Man labai patiko popiežiaus požiūris į gyvenimą. Ir dar labai patiko jo pamokantys žodžiai.

 

Ineta Modestavičiūtė  


Labai laukiau šito susitikimo su popiežiumi. Net nebuvo svarbu, kad reikia  tiek ilgai stovėti šaltyje, nes kai pamačiau ir išgirdau taip ilgai lauktą popiežių, taip ir sušilau. Ir dar nuostabiau – kartu su atvykstančiu popiežiumi į Katedros aikštę nušvito saulė, nors visa diena buvo apsiniaukusi.

 

Greta Šaulytė


Susitikimas su popiežiumi Pranciškumi iš dalies nelabai džiugino, nes nuvargino laukimas ir šaltas  oras, bet popiežiaus kalba sužadino tikėjimo viltį ir įkvėpė nepasiduoti, nors ir kaip sunku bebūtų.

 

Laurynas Daraška  


Susitikimas su popiežiumi, jo žodžiai primena, kad neturi reikšmės priešininko stiprumas, nesvarbu, ar laimi Kauno „Žalgiris” ar Vilniaus „Rytas”. Nesvarbu rezultatas, svarbu, kad Viešpats yra su mumis.

 

Karolina Kaminskaitė


Aš į šį renginį važiavau ne filmuoti ar fotografuoti, o pajusti ir išgyventi tikėjimą realiai, savo siela, o pravažiuojant pro šalį popiežiui – pamatyti Jo šiltas, tėviškas akis. Man labai patiko, kai Jis pasakė: „Nebijokite bendrauti, kalbėti su pagyvenusiais žmonėmis.“

 

Erika Linkevičiūtė


Popiežiaus vizitas buvo svarbus, nes popiežius atvažiavo po 25 metų. Šias metais labai svarbus vizitas, nes Lietuva švenčia 100-metį.Tai Dovana mums visiems!

 

Vismantas Kanišauskas

 

Man patiko, kad popiežius kvietė jaunimą melstis už savo tautą, šeimą, draugus. Sergantiems žmonėms popiežius suteikė Vilties, kad jie pasveiks, ragino tikėti. Popiežius daug kalbėjo apie lietuvių emigraciją ir pasakojo, kaip sunkiai protėviai kovojo, kad paskelbtų, jog Lietuva laisva, ragino to nepamiršti.

                                  

Nedas Goerkis 

 

Susitikimas su popiežiumi – jo matymas, girdėjimas iš arti – labai įsiminė. Popiežius – išmintingas ir mėgstantis pašmaikštauti. Man labiausiai įsiminė Popiežiaus žodžiai apie mūsų tautos šaknis ir vertybes.

 

Viktorija Civilkaitė

 

Popiežiaus vizitas atmintyje išliks ilgam. Prastovėtos 6 valandos, skaudančios kojos vien dėl to, kad pamatyčiau jį! Išklausyti skaudūs žmonių liudijimai. Skruostu nuriedėjusi mano ašara – tai įrodymas, kad viskas buvo taip tikra ir jautru. Pamokanti popiežiaus kalba. Diena skirta susimąstymams. Emocijos pačios geriausios, kai išvysti ilgai lauktą Šventąjį Tėvą.

 

Kotryna Antonovaitė

 

Šventojo Tėvo sutikimas man buvo pilnas džiaugsmingo jaudulio. Nustebino Jo išskirtinumas ir ypatingas dvasingumas. Jo žodžiai labai įkvėpė ir privertė susimąstyti apie šiandienos problemas. Stebino net gamtos maži stebuklai: netikėtas saulės švystelėjimas ir vaivorykštės blyksniai.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?