2020-05-29, penktadienis, 17:30.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:38, dienos ilgumas 16:47.

Kadzidlo mieste, Lenkijoje – didžiulė Gerumo angelo iš Sidabravo kopija

2020-05-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kadzidlo mieste, Lenkijoje – didžiulė Gerumo angelo iš Sidabravo kopija

Radviliškio rajono savivaldybę pasiekė žinia, kad Kadzidlo mieste, Lenkijoje, pastatyta skulptūra Sidabravo kraštui. Naujame, puikiai sutvarkytame skvere Vyšnių gatvėje jau stovi ir apie dviejų rajonų partnerystę pasakoja padidinta Gerumo angelo, tradicinio Sidabravo seniūnijos apdovanojimo, skiriamo seniūnijos geradariams, nusipelniusiems žmonėms, kopija.

 

2019 m. pabaigoje Sidabrave viešėjusiam Kadzidlo (Lenkijoje) burmistrui Darjušui Lukaševskiui Sidabravo seniūnijos gyventojų vardu buvo įteikta Gerumo angelo statulėlė nominacijoje „Už pagarbą Sidabravo kraštui“.

 

2020 metų balandžio pabaigoje Gerumo angelas išskleidė sparnus ir nutūpė naujajame Kadzidlo miesto Vyšnių gatvės skvere, atnaujintoje miesto erdvėje, kurioje Kadzidlo gyventojus džiugina nauja danga, suoliukai, treniruokliai.

 

„Džiaugiamės ir didžiuojamės tokia gražia partneryste. Ačiū, Kadzidlo žmonės, Jums už gražų gestą. Nauja draugystė – puikūs bendri darbai. Kai tik karantinas pasibaigs, būtinai organizuosime įvairius projektus ir kultūros, sporto sričių mainus. Deja, šiuo metu pasaulį pristabdžiusi pandemija sustabdė ir Radviliškio rajono savivaldybės planus šiais metais suorganizuoti tarptautinį jaunimo kultūros ir sporto festivalį, į kurį planavo atvykti daug delegacijų iš Radviliškio rajono savivaldybės miestų partnerių užsienyje“, – ir džiaugėsi, ir apgailestavo Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

 

Skulptūros autorius – meistras Jozefas Baclavskis. Skveras atnaujintas Kadzidlo savivaldybės lėšomis.

 

Radviliškio rajono savivaldybė ir Kadzidlo savivaldybė bendrauja nuo 2019 metų, kai buvo pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis. 2019 m. gegužės 10 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Kadzidlo gminos (Lenkijos Respublika) burmistras Darjušas Lukaševskis pasirašė tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta bendradarbiauti kultūros ir istorijos, sporto, turizmo, verslo, žemės ūkio, socialinės ir ekonominės aplinkos ir kitose aktualiose srityse.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai