2019-12-06, penktadienis, 08:29.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:25, leidžiasi 15:51, dienos ilgumas 7:26.

Kaip pigiai ir efektyviai kondicionuoti namus?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kaip pigiai ir efektyviai kondicionuoti namus?

Norisi, kad karščiausiomis vasaros dienomis maloniai laiką galėtume leisti ir namuose, tačiau itin aukšta temperatūra gali sukelti nuovargį ar netgi sugadinti nuotaiką – siekiant išvengti diskomforto, tokiais atvejais pasitelkiami kondicionieriai. Visgi, namų kondicionavimas reikalauja elektros energijos, todėl komfortiška aplinka gali reikalauti nemažai papildomų lėšų. Jei būtent dėl to baiminatės labiausiai, išbandykite šiuos patarimus – jie padės namus atvėsinti ir greitai, ir pigiai!

 

Nakčiai kondicionierių išjunkite. Vakare lauko oras yra kur kas vėsesnis ir gaivesnis, todėl Jums nėra būtina laikyti įjungto kondicionieriaus. Užteks, jei prieš eidami miegoti, atidarysite langus – jeigu temperatūra vis vien netenkins, kurį laiką galite sukurti skersvėjį ir kambarys tikrai išsivėdins. Dažnai teigiama, kad kokybiškam miegui nereikia tokios temperatūros, kokią dažniausiai pasirenkame vėsindami namus, tad nusprendę šiek tiek pataupyti, diskomforto tikrai nepajausite.

 

Nepersistenkite pasirinkdami temperatūrą. Priešingai nei ventiliatoriai, kondicionieriai suteikia galimybę pasirinkti pageidaujamą kambario temperatūrą, tačiau šiuo atveju piktnaudžiauti nereikėtų – kai kalbame apie energijos suvartojimą, kiekvienas laipsnis yra svarbus. Apskaičiuota, jog padidinę kambario temperatūrą vienu laipsniu, elektros išlaidas galite sumažinti maždaug dešimčia procentų. Todėl rekomenduotina kambaryje palaikyti ne pernelyg vėsią, tačiau komfortišką temperatūrą – geriausia, jeigu ji nebūtų daugiau kaip 8 laipsniais mažesnė nei lauke.

 

Pasistenkite sukurti vėsesnę aplinką natūraliais būdais. Pasitelkę kelias paprastas gudrybes, Jūs patys galite „padėti“ kondicionieriui greičiau pasiekti nustatytą temperatūrą. Užtraukite užuolaidas, nuleiskite žaliuzes, uždarykite langus, stenkitės pernelyg neeksperimentuoti virtuvėje ir nenaudoti orkaitės ar kaitlentės – tokioje aplinkoje atvėsite kur kas greičiau, o kondicionieriui teks dirbti gerokai mažiau. Visos Jūsų pastangos neabejotinai atsispindės ir mėnesio sąskaitose, todėl pasistengti iš tiesų verta.

 

Prižiūrėkite savo kondicionierių. Kaip ir bet kokie kiti įrenginiai, taip ir sieniniai ar mobilūs kondicionieriai reikalauja priežiūros, todėl laikui bėgant turėtumėte pasitikrinti, ar aplink Jūsų turimą gaminį neprisikaupė dulkių ir ar nereikia pakeisti tam tikrų detalių. Kartais dėl neefektyvaus šaldymo gali būti kaltas ir pats kondicionierius – jei sunkiai prisimenate, kada jį keitėte, gali būti, jog atėjo metas pokyčiams.

 

Perstumdykite baldus. Taip, šis patarimas skamba pakankamai keistai, tačiau dar keistesnis būtų faktas, jog šaldote ne visą kambarį, bet, pavyzdžiui, kėdės atlošą ar galinę sofos pusę. Pasirūpinkite, kad patalpoje esantys baldai neužstotų kondicionieriaus pučiamo oro srauto – toks paprastas sprendimas gali ženkliai prisidėti prie efektyvaus ir nebrangaus kambario vėdinimo. Didžiausias privalumas tas, jog be papildomų investicijų šiek tiek atnaujinsite ir namų aplinką.

 

Pasitelkite ventiliatorius. Jei oras namuose nėra labai karštas, tačiau norisi šiek tiek atsigaivinti, kartais gali pakakti ir ventiliatoriaus – jis taip pat kokybiškai atlieka savo darbą. Žinoma, šis prietaisas nebus toks efektyvus, bet retkarčiais pasitelkę jį į pagalbą, taip pat galėsite sumažinti kondicionavimo išlaidas. Platų ventiliatorių ir kondicionierių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

Pasitelkę visas šias gudrybes, vasaros sezono metu išvengsite padidėjusių sąskaitų už elektros energiją, tačiau tuo pačiu namuose jausitės gaiviai ir komfortiškai. Kondicionierių visiškai atsisakyti tikrai nereikia – svarbiausia, kad naudotumėte juos efektyviai ir tikslingai. Kiekvienas gali tai padaryti!

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai