2020-06-03, trečiadienis, 11:38.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:58.

Kolekcionuoti ginklus nėra tas pats, kaip kolekcionuoti pašto ženklus

2018-06-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kolekcionuoti ginklus nėra tas pats, kaip kolekcionuoti pašto ženklus

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai karu su Šiaulių apygardos prokurorais baigė tirti ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis kaltinami keturi 37-erių - 48-erių metų vyrai. Vienas jų kaltinamas dar ir kontrabanda.

 

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta grupė vyrų, užsiiminėjusių įdomia veikla – karo reliktų, sprogstamųjų medžiagų, ginklų ir kitokių medžiagų bei detalių kolekcionavimu.

 

Kolekcionieriais save vadinantys vyrai į pareigūnų akiratį pateko 2015 metų vasarą, kai Šiaulių apskrities policijos kriminalistai Zarasuose sustabdė automobilį vairavusį 45-erių metų Utenos rajono gyventoją, iš Latvijos į Lietuvą gabenusį šaunamąjį ginklą ir granatų korpusus su juose esančiu trotilu. Vyras prekes buvo įsigijęs iš pažįstamo latvio, tačiau, veždamas iš Daugpilio namo, jų nepateikė muitinės kontrolei, gabeno neteisėtai, be leidimo.

 

Atlikus kratą jo namuose esančiame garaže, rasta ir daugiau šaunamųjų ginklų, jų dalių bei šaudmenų. Vyras teisinosi, kad, tarnaudamas rusų armijoje, buvo minuotojas - sprogdintojas ir nuo tų laikų jis turi pomėgį užsiimti militarija. Savo namuose, kaip muziejuje, jis laiko nuo pirmojo ir antrojo pasaulinio karo išlikusius daiktus, senovinius ginklus, šovinius, sprogmenis, taip pat kolekcionuoja aprangą, durklus, šalmus ir panašius daiktus. Kai kuriuos daiktus jis išsikasė pats, kitus pirko ar iškeitė su kitais kolekcionieriais.

 

Kitų kolekcionieriais save vadinančių kaltinamųjų gyvenamosiose vietose rasta ne ką mažiau „eksponatų“. Dviejų raseiniškių namo rūsyje pareigūnai aptiko didelės galios sprogstamųjų medžiagų, sprogmenų ir šaunamąjį ginklą. Vienas vyrų prieš kelerius metus pradėjo kolekcionuoti monetas, o vėliau susidomėjo militarija. Raseiniškiai įvairių ekipiruočių dalių, ginklų apkabų, durklų, šalmų ieškodavo savo apylinkių miškuose, buvusių mūšių vietose. Kai kuriuos „eksponatus“ pavykdavo parduoti ir taip užsidirbti.

 

Dar vienas kaltinamasis – senienas rinkti mėgstantis Kauno rajono gyventojas. Jo namuose rastas didelis kiekis šaudmenų, šaunamųjų ginklų ir sprogstamųjų medžiagų. Šie daiktai buvo rasti kasinėjimų metu arba įsigyti.

 

Iš viso iš kaltinamųjų namų buvo paimta dešimtys ginklų ar jų pagrindinių dalių, daugiau nei 1000 sudėtinių šovinių dalių, daugiau nei 12 kg trotilo, kitokių sprogstamųjų medžiagų ir karo reliktų.

 

Visi kaltinamieji save laiko kolekcionieriais. Tačiau kolekcionuoti ginklus nėra tas pats, kaip kolekcionuoti pašto ženklus. Pirmiausia tam reikia gauti leidimą, nes priešingu atveju kolekcija bus nelegali, o virš nelegalaus kolekcionieriaus Damoklo kardu kabo Baudžiamojo kodekso straipsnis, kuris už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis numato laisvės atėmimą nuo 4 iki 8 metų.

 

Norint kolekcionuoti ginklus, reikia gauti tam leidimą, užtikrinti kolekcijos saugumą, kiekvienas ginklas turi turėti įsigijimo dokumentus, be to, ginklai ir sprogmenys turi būti netinkami naudoti, kad jų niekas negalėtų panaudoti piktiems kėslams.

 

Šiaulių AVPK inf.

 

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai