2020-09-19, šeštadienis, 05:50.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:00, leidžiasi 19:22, dienos ilgumas 12:21.

Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas į atsargą išleido beveik 200 pradinę karo tarnybą atlikusius jaunuosius karius

2020-08-24, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas į atsargą išleido beveik 200 pradinę karo tarnybą atlikusius jaunuosius karius

Rugpjūčio 21 d. Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione vyko nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonija, kurios metu devynių mėnesių tarnybą baigė 183 kariai. Rikiuotės metu bataliono kariai buvo apdovanoti Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono vado padėkomis už pavyzdingą tarnybą, iniciatyvą ir profesionalų pareigų vykdymą, aukštą motyvaciją vykdant tarnybos pareigas bei rengiant Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono antrąją nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laidą. Taip pat 55 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai.

 

Iškilmingos karių išleidimo į atsargą ceremonijos metu rikiuotėje dalyvavo daug garbingų svečių, tarp jų – Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Nerijus Stankevičius, Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Liaučys, Karinių oro pajėgų ir kitų dalinių vadai, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, karių artimieji. „Brangūs mano kariai, drauge praleidome devynerius mėnesius. Koja kojon bėgome Vilniaus gatvėmis, pagerbdami Sausio 13-osios aukų atminimą. Drauge giedojome Lietuvos Respublikos himną karinėse ceremonijose ir šventėse. Visai neseniai, dar prieš savaitę, prakaitu srūvančius jūsų veidus mačiau Pabradės smėlynuose pratybų metu. Būdamas visiškai įsitikinęs, kad išleidžiu jus parengtus būti rezervo kariais, už atliktą pareigą Tėvynei nuoširdžiai sakau jums nuoširdų AČIŪ“, – baigusiems privalomąją pradinę karo tarnybą kariams dėkojo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Nerijus Stankevičius.

 

Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Liaučys padėkojo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams už jų pasiaukojančią tarnybą Lietuvos valstybei ir pasiryžimą ginti Tėvynę, už aukštą motyvaciją ir gerai atliktas pareigas tarnybos metu, taip pat palinkėjo didžiausios sėkmės kuriant savo ir Lietuvos ateitį.

 

Į atsargą išeinančių karių vardu dėkojo eil. Gytis Rimantas Abelkis. „Norėčiau visų savo gerbiamų kolegų vardu išreikšti didžiulę padėką visiems šiandien susirinkusiems šioje iškilmingoje karių išleidimo į atsargą ceremonijoje. Visų pirma norime ypatingai padėkoti mūsų bataliono vadui už parodytą profesionalumą siekiant sėkmingai paruošti dar vieną karių laidą. Norime padėkoti kuopų vadams už itin aukštą motyvaciją ir didžiulį atsidavimą savo darbui. Taip pat ir būrių vadams bei būrininkams už parodytą sumanumą ir norą bendradarbiauti užduočių metu. Na ir žinoma norime išreikšti didžiulę padėką savo skyrių vadams už begalinę kantrybę siekiant perteikti visas savo turimas žinias mums, kurios leido sėkmingai įveikti 9 tarnybos mėnesius“ – sakė jis.

 

Teksto autorius j. eil. M. Budrys, nuotraukų autorius gr. P. Mamonovas

Contact form

Šios dienos vardadieniai