2020-06-07, sekmadienis, 06:34.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:49, dienos ilgumas 17:5.

Lizdeikiečiai energingai kuria šiuolaikinę mokyklą

2018-11-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lizdeikiečiai energingai kuria šiuolaikinę mokyklą

Radviliškio Lizdeikos gimnazija pradeda naujus mokslo metus priimdama Gerosios mokyklos modelio iššūkius ir įveikdama mokytojo etatinio apmokėjimo įdiegimo iššūkius. Nuo 2017 m. rugsėjo 1d. susijungė dvi miesto gimnazijos, o nuo šių metų rugsėjo abiejų mokyklų šaunių pedagogų eskadrilė pradeda darbą vienose patalpose Lizdeikos gimnazijoje. Pokyčiams pasirengusi gimnazijos bendruomenė priima  XXI amžiaus šiuolaikinės mokyklos iššūkius ir aktyviai siekia kurti patrauklią švietimo instituciją, patenkinančią šiuolaikinio jaunimo poreikius.

 

Lizdeikos gimnazijos mokytojai ir mokiniai šiais mokslo metais turės galimybę tęsti mokymą(si) dalyvaudami net trylikoje projektų. Šiais mokslo metais mokykla gavo finansavimą dviem Erasmus+ projektams. Vienas jų – KA1 paprogramė, kuri finansuos 18 Lizdeikos mokytojų kvalifikacijos tobulėjimą Europos švietimo institucijose. Šis projektas padės suformuoti mokytojui pozityvesnes nuostatas ir sustiprins mokymosi motyvaciją. Erasmus + KA2 programa skirta mokytojų ir mokinių socialinės atsakomybės nuostatų formavimui ir socialinių problemų savo aplinkose sprendimui. Taip pat gimnazija tapo KA2 strateginės partnerystės projekto partnere, kuriame bus analizuojami integruoto gamtos mokslų ir anglų kalbos ugdymo privalumai.  Vaidybos įgūdžiams tobulinti ir teatro išmanybėms gilinti gimnazija gavo finansavimą „Nord Junior Plus“ programos įgyvendinimui kartu su Suomijos Haapajärvi gimnazija.

 

Praeitais mokslo metais Lietuvos šimtmečio datoms pažymėti Lizdeikos gimnazija užmezgė ryšius su JAV ir Argentinos lietuvių bendruomenėmis. Dvi Lizdeikos mokinės Justina Karenauskaitė ir Rugilė Hokušaitė mėnesį savanoriavo kartu su JAV lietuvių bendruomenės jaunimu, prisidėjo prie Lietuvos socialinės padėties gerinimo Vilniuje ir Radviliškyje. JAV lietuvių bendruomenės pirmininkė Lizdeikos gimnazijai padovanojo B. Makausko ir V.J.Černiaus išleistą Lietuvos istorijos knygą anglų kalba (keturis egzempliorius), kuri buvo išleista Lietuvos šimtmečiui paminėti. Ši knyga yra puiki ir naudinga priemonė integruotam anglų k. ir istorijos mokymui. Lapkričio mėnesį Radviliškyje dvi savaites lankysis jaunimas iš Argentinos – Beriso lietuvių bendruomenės nariai, kurie mokysis lietuvių kalbos, susipažins su savo prosenelių gimtine, pažins jų šalies istoriją ir unikalią kultūrą. Treti metai gimnazija bendradarbiauja su Indijos šv. Marko mokykla Nju Delyje. Ši partnerystė padeda plėsti Lizdeikos gimnazijos bendruomenės žinias, susietas su Indijos kultūra ir socialine aplinka. Mokytojai keičiasi gerąja savo darbo patirtimi. Nors kontekstas – labai skirtingas, galima rasti ir panašumų, kurie puikiai tiks vienoje ir kitoje mokykloje.

 

Lizdeikos gimnazija yra aktyvi Europos mokyklų ambasadorių tinklo narė. Praėjusiais mokslo metais nemaža iniciatyvių mokytojų grupė vedė integruotas dalyko pamokas, įtraukdami žinias apie ES į savo mokomuosius dalykus ir taip praturtindami įvairių dalykų mokymo procesą. Šiais metais Lizdeikos mokytojai ir mokiniai pakviesti dalyvauti ES diskusijose Briuselyje Europos parlamente.

 

Lizdeikos gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvauja bendruose projektuose su Lietuvos universitetais, mokosi kartu su aukštųjų mokyklų studentais, klauso universiteto dėstytojų vedamų paskaitų. Įgiję žinių ir patirties organizuoja akademines ir praktines konferencijas savo gimnazijoje. Mokytojų ir mokinių smalsumą įrodo aktyvus jų įsitraukimas į įvairių užsienio programų ir projektų įgyvendinimo veiklas Lietuvoje. Lizdeikos gimnazija aktyviai dalyvauja Globalaus švietimo programoje, sveikatinimo veiklose, ugdymo veiklose integruodama inžinerijos mokslą į matematikos ir fizikos mokomuosius dalykus.

 

Smalsūs gimnazijos mokytojai, įgiję žinių dalyvaudami projektuose ir kitose neformaliojo ugdymo veiklose, užkrečia ir savo mokinius noru dalyvauti įvairiose veiklose ir įgyti žinių ne tik pamokose.

 

Tikrai galima drąsiai teigti, kad Lizdeikos gimnazija – šiuolaikinė besimokanti mokykla, kurianti pozityvią ir patrauklią aplinką, taip pat atsakingai ieškanti unikalaus ir būtent šiai mokyklai labiausiai tinkančio modelio, padėsiančio pasiekti Gerosios mokyklos koncepcijos keliamus tikslus.

 

Skirmantė Petraitienė,
Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai