2020-09-23, trečiadienis, 00:34.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

„Luminor“ finansuoja trijų hektarų „Granulitos“ saulės parko statybas

2020-02-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Luminor“ finansuoja trijų hektarų „Granulitos“ saulės parko statybas

Medžio granules gaminanti bendrovė „Granulita“ Radviliškio rajone pradėjo statyti vieną didžiausių saulės elektrinių parkų Lietuvoje. Įmonė saulės kolektoriais uždengs 3 ha teritoriją. 1,3 megavatų (MW) galios jėgainė, kurią finansavo „Luminor“ bankas, pagamins iki penktadalio įmonei reikalingos elektros.

 

„Granulių gamyba reikli elektros energijai, todėl ieškojome būdų, kaip pasigaminti elektros patiems. Energetinis auditas parodė, kad tinkamiausias pasirinkimas mums yra saulės jėgainės. Įvertinę visas aplinkybes apskaičiavome, kad investicija atsipirks per 4-5 metus“, – sako Girmantas Praninskas, UAB „Granulita“ direktorius.

 

Bendra projekto kaina siekia 1 mln. Eur. Iš jų pusė sumos, arba 0,47 mln Eur, finansuojami ES lėšomis, o 300 tūkst. Eur paskolą bendrovei suteikė „Luminor“ bankas.

 

„Globalus dėmesys aplinkai draugiškai energetikai jaučiamas ir Lietuvoje. Pastebime, kad klientai vis dažniau domisi atsinaujinančių energetikos šaltinių finansavimu. Pramonės įmonių akys ypač krypsta į saulės energetiką. Nenuostabu, nes saulės jėgainių kaina prieinama, o tobulėjančios technologijos leidžia tikėtis investicijos atsipirkimo jau po kelerių metų“, - sako Vytis Žegužauskas, „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas.

 

„Granulita“ skaičiuoja, kad saulėtomis dienomis gamyba vyks, naudojant 100 proc. saulės energiją. Kadangi granulės gaminamos keliomis pamainomis, įskaitant ir naktį, saulės parke pagaminama elektra sudarys 16-18 proc. bendros įmonėje suvartojamos elektros.

 

„Saulės parkas nėra mūsų pirmasis prisilietimas prie žaliosios energetikos. Šiandien visa gamybai naudojama elektra, kurią perkame iš trečiųjų šalių, yra pagaminta iš atsinaujinančių išteklių. Taigi, naujausias projektas žingnis pirmyn seniai pasirinktoje strategijoje“ – priduria G. Praninskas.

 

„Granulitos“ gaminamos medžio granulės – tai cilindro formos suspausta medienos biomasė, gaminama iš pjuvenų, drožlių ir skiedrų. Tai švarus, natūralus, nekenkiantis aplinkai, atsinaujinantis kuro šaltinis. Didžioji dalis produkcijos eksportuojama į Italiją, Prancūziją, Vokietiją.

 

Apie „Luminor“:

 

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2019 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjęs 16,8% indėlių ir 19,5% paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja per milijoną klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,7%, o akcininkų kapitalas sudaro 1,6 mlrd. Eur.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai