2019-03-21, ketvirtadienis, 17:38.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:18, leidžiasi 18:32, dienos ilgumas 12:14.

Margučių šventė Beinoravoje

2018-04-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Margučių šventė Beinoravoje

Beinoravos bibliotekos ir Beinoravos kultūros namų darbuotojai kvietė vaikus ir suaugusius linksmai ir išradingai atšvęsti antrąją šv. Velykų dieną Margučių šventėje. Šventės pradžioje Velykų bobutė (Emilija Bieliūnienė) visus pasveikino su gražiausia, margiausia, prasmingiausia pavasario švente – šv. Velykomis. Susirinkę visi kartu priminė lietuviškas šios šventės tradicijas, papasakojo, kaip jos buvo švenčiamos pagonybės laikais.

 

Renginio metu vyko „Margučių-dičkių“ parodos atidarymas, buvo eksponuojami pusės metro ir didesni įvairiausia technika kūrybingų beinoraviškių rankomis sukurti margučiai. Šventės dalyviai buvo kviečiami apžiūrėti parodą ir išrinkti patį gražiausią, meniškiausią, išradingiausią margutį. Laimėtoju tapo Silvijanos Šeigienės iš natūralių, gamtoje randamų medžiagų, sukurtas margutis-viščiukas.

 

Vėliau visi rinkosi prie šventinio stalo, ant kurio buvo eksponuojami renginio dalyvių iš namų atsinešti margučiai, vyko paties gražiausio  margučio karaliaus rinkimai. Šis titulas atiteko beinoraviškio Nedo Milkaus atsineštam margučiui.

 

Šventės dalyvius itin pralinksmino kiaušinių mušimo ir ridenimo rungtys, į kurias įsijungė tiek suaugusieji, tiek vaikai. Pirmosios kiaušinių mušimo rungties metu buvo išaiškintas stipriausias margutis. Nugalėtoju tapo Gerdos Jokūbauskaitės margutis. Kiaušinių ridenimo rungtyje geriausiai sekėsi  vilnietei Ugnai Skipitytei ir beinoravietei Saulei Bieliūnaitei.

 

Muzikiniais akordais šventę nuspalvino armonika grojantis muzikantas Vidmantas Baltrūnas. Visi šventės nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, kuriuos nupirko Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė ir nuolatinė Beinoravos bibliotekos rėmėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Beinoravos bibliotekos ir Beinoravos kultūros namų darbuotojai visus kvietė linksmai ir išradingai atšvęsti antrąją šv. Velykų dieną „Margučių šventėje“.

 

Renginio metu vyko „Margučių-dičkių“ paroda.

 

Silvijanos Šeigienės sukurtas margutis.

 

Renkamas gražiausias margutis.

 

Stipriausio margučio rungtis.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai