2020-11-23, pirmadienis, 18:54.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:06, leidžiasi 16:02, dienos ilgumas 7:56.

Miglės Anušauskaitės knygos „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ pristatymas

2018-12-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Miglės Anušauskaitės knygos „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ pristatymas

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Miglės Anušauskaitės knygos „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ pristatymas. Knygos autorė – labai spalvinga, charizmatiška, komunikabili, viena žymiausių Lietuvoje komiksų kūrėja. Ši mergina jau yra išleidusi dvi komiksų knygas: „10 litų“ (2014 m., leidykla „Aukso žuvys“), kurią parengė kartu su Gerda Jord ir „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ (2017 m., leidykla „Aukso žuvys“). Šią knygą autorė pristatė Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojams.

 

Algirdas Julius Greimas (1917–1992) – lietuvių ir prancūzų mokslininkas, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas, kurio metodas ir indėlis į semiotikos discipliną plačiai žinomas akademiniame pasaulyje. M. Anušauskaitės komiksų knyga „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ siekiama įvairioms visuomenės grupėms pristatyti A. J. Greimo veiklą, jo gyvenimą, nušviesti intelektinį klimatą, kuriame atsirado ir skleidėsi jo idėjos.

 

Autorė M. Anušauskaitė atviravo, kad niekada nesimokė piešti, o ir draugai ne kartą sakė, kad geriau jai to ir nedaryti, nes gali dingti savitas stilius. Šiandien M.  Anušauskaitė piešia komiksus ir savo žiniomis dalijasi su vaikais, veda jiems edukacijas.

 

M. Anušauskaitė ne tik savo knygose pateikia savo pieštus komiksus, juos nuo 2013 m. piešia kultūriniam laikraščiui „Šiaurės Atėnai“. Kadangi daug žmonių domėjosi galimybe įsigyti daugiau Miglės komiksų viename leidinyje, taip gimė pastarosios knygos.

 

Po knygos pristatymo Radviliškio viešojoje bibliotekoje renginio lankytojai autorei uždavinėjo klausimus, domėjosi jos kūryba, vaizduojamais personažais.

 

Jaunajai kūrėjai dėkojo ir neprarasti išskirtinio savito stiliaus linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.

 

Nuotraukoje – Radviliškio viešojoje bibliotekoje knygos „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ pristatymas: autorė Miglė Anušauskaitė (dešinėje) ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotrauka

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai