2019-06-25, antradienis, 11:26.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Netikėti susitikimai su radviliškiečiais: Violeta Šukaitienė – svarbu, kad knyga padėtų ugdyti savąjį „aš“

2018-06-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Netikėti susitikimai su radviliškiečiais: Violeta Šukaitienė – svarbu, kad knyga padėtų ugdyti savąjį „aš“

Esame įpratę sakyti, kad vasara – atokvėpio metas. Ir tai, matyt, todėl, kad nemaža mūsų dalis atostogauja ir tokiu būdu savo kasdienybę nuspalvina naujomis spalvomis. Tų spalvų pagairėje portalas manoradviliskis.lt pradeda kalbinti žinomus radviliškiečius. Pokalbių tikslas – su vasarišku lengvumu pasidomėti jų mintimis, kurios dažname interviu lieka nepaliestos. Šįkart mūsų svečias – Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

 

1. Kokią knygą pavadintumėt vertinga, kur slypi knygos vertė?

 

A. Zalatorius yra pasakęs: „Iš gero literatūros kūrinio galima gerti lyg iš kalnų šaltinio, ir jis niekada neišseks“. Knygos, kurios formuoja žmoguje vertybes, padeda tobulinti supratimą apie žmogaus vidinį pasaulį yra vertingiausios. Ir nesvarbu, ar tai būtų klasika, ar pradedančio rašytojo kūrinys, svarbu, kad knyga padėtų ugdyti savąjį „aš“.


2. Kokią knygą rekomenduotumėt perskaityti bibliotekos darbuotojams?

 

Bibliotekos darbuotojas – išskirtinis žmogus jau vien tuo, kad jis čia ir patarėjas, ir konsultantas, ir klausytojas, o bendrai paėmus, jis ne tik savo srities žinovas, bet ir psichologas. Rekomenduočiau pasidomėti psichologija, o kai pavargsta nuo darbo ir bendravimo  –  perskaityti sau mielo turinio knygas: kas meilės romaną, kas apie žvejybą... Čia galima pajuokauti, iš tiesų, kiekvienas žmogus pats pasirenka, kokia knyga jam geriausia.

 

3. Ar teko kada knyga pasinaudoti ne pagal jos tiesioginę paskirtį?

 

Pernai kalėdinių eglučių alėjoje pagaminome eglutę iš makulatūrai skirtų knygų. Buvome apkaltinti knygų niokojimu, o netrukus mūsų kompozicija buvo sugriauta. Gaila, kad žmonės pamiršo, jog  knygos kaip ir žmogus – turi savo gyvenimo limitą, o prikeltos knygos naujam gyvenimui gali džiuginti.

 

4. Ar skaitmeninės knygos – konkurentės spausdintoms?

 

Nepasakyčiau, kad konkurentės. Tai net labai patogu. Juk planšetėje  galima turėti ne vieną knygą, jos neužima daug vietos ir patogu nešioti. Mes renkamės, kas modernu, arba liekame ištikimi popieriniam variantui. Jaunoji karta knygas stumia su išmaniomis komunikacijų priemonėmis – ir tai jau rimta konkurencija bet kokioms knygoms.

 

5. Ar kiekviena karta turi savitą ryšį su knyga? Jūsų kartos požiūris į knygą.

 

Pasaulis modernėja. Mūsų tėvai skaitė vienas knygas, mokykloje mes skaitėme kitas knygas. Dabar skaitome naujausias knygas. Manau, kažkiek turi ryšį, bet neprisiriša prie savo kartos knygų. Juk „Harį Poterį“, „Mažąjį princą“ skaitė ir skaito tiek  tėvai, tiek  ir vaikai.

 

6. Kokios knygos neskolintumėt net draugui?

 

Knygos, kuri turi didelę išliekamąją vertę ir knygos, kuri būtų šeimoje relikvija, iš kartos į kartą perduodamas palikimas. Apskritai, skolinti knygas yra nepriimtinas reikalas, nes dažnai atsitinka, kad jos ne visada sugrįžta. Aš mėgstu dovanoti perskaitytas knygas iš privačios bibliotekos.

 

7. Jūsų biografija – kokio žanro knygos verta?

 

Mano biografija, sudėta į knygą – būtų pats neįdomiausias kūrinys. Net žanro pritaikyti negaliu: nei biografinė, nei nuotykių, nei romanas...  Gal psichologinio žanro? O kiek žmonių skaito psichologinėmis temomis?

 

8. Kokios šalies autoriai yra mėgstamiausių sąraše?

 

Pirmiausia lietuvių autoriai, ypač poetai. Ir ne tik dėl to, kad esu savo šalies patriotė.

 

9. Jeigu pati rašytumėte,  apie ką būtų knyga?

 

Kartais susimąstydavau apie tai. Reikia įvertinti šiandieninius žmonių poreikius, vertybes, kad knyga būtų patraukli. O tai padaryti sunku. Manyčiau, geriausias žanras būtų iš fantastikos srities.

 

10. Kokią knygą skaitote šiuo metu?

 

Į lentyną padėjau H. Šumacherio „Ledi Hamilton“ ( perskaičiau jau trečią kartą). Savo eilės laukia E. Malūko „Vytauto žemė“.

 

Ačiū už pokalbį. Gražios Jums vasaros.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
Contact form

Šios dienos vardadieniai