2019-04-22, pirmadienis, 07:37.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:59, leidžiasi 20:33, dienos ilgumas 14:34.

Nuimamos paskutinės daržovės, bet jų derlius nedžiugina

2018-10-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Nuimamos paskutinės daržovės, bet jų derlius nedžiugina

Daržovių nuėmimo sezonas jau eina į pabaigą. Dalis jų jau nukeliavo į rūsius ir saugyklas. Laukuose dar yra likę vėlyvieji kopūstai, žieminiai ridikai, ropės, griežčiai ir kitos šalčio nebijančios daržovės. Jos bus baigtos doroti lapkričio mėnesį.

 

Šiemetinis daržovių derlius ūkininkų nedžiugina. Tą patvirtina Radviliškio rajone ūkininkaujantis Vytautas Grytė, kuris daržovėms buvo paskyręs apie vieną hektarą.  Ūkininkas jau nuėmė morkas, o kopūstai – dar lauke.

 

„Kopūstus dėl sausros teko atsėti antrą kartą, todėl jų augimo laikotarpis buvo trumpesnis. Dėl kaitros jie užaugino mažesnes gūžes. Kopūstus nuiminėju kiekvieną dieną ir realizuoju turgeliuose. Paskutiniuosius nuimsiu lapkričio pradžioje“, – teigė V.Grytė. Sausringą vasarą morkos jo ūkyje išaugo menkos ir negražios, jas buvo gana sunku nuimti.

 

Praėjusį pirmadienį kopūstų derlių pradėjęs nuiminėti Radviliškio rajono ūkininkas Linas Savickas mano, kad darbų per ą savaitę nebaigs. Šių metų daržovių derlius yra prastesnis už praėjusių metų, nes jam pakenkė sausra.

 

„Koks bus prekinių kopūstų derlius, negaliu tiksliai pasakyti. Manau, kad jis sieks 30 tonų iš hektaro, o gal ir daugiau“, –, o tos, kurios augo tankiai, – per mažos.

 

Pats darbymetis Zenono Rožėno prognozavo L.Savickas. Morkos išaugino ne tokį derlių, kokio tikėjosi ūkininkas: retai sudygusios išaugo per didelės ūkyje. Radviliškio rajone ūkininkaujantis vyras doroja kopūstus. Artimiausiu metu bus pradėti imti porai. Juos planuoja nuimti iki lapkričio pradžios. Koks bus jų derlius, dar sunku pasakyti. Vyras sakė, kad geriausią derlių atseikėjo kopūstai. Iš hektaro gauta apie 50–60 tonų kopūstų gūžių. Morkų ir burokėlių derlius – prastas, nes trūko drėgmės. Dalį daržovių vyras parduos dabar, o dalį – laikys sandėliuose.

 

Paruošta pagal valtietis.lt

Asociatyvi nuotr.

Contact form

Šios dienos vardadieniai