2018-02-20, antradienis, 15:59.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:28, leidžiasi 17:34, dienos ilgumas 10:6.

Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko tautodailininko A. Filipavičiaus darbų paroda

2017-08-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko tautodailininko A. Filipavičiaus darbų paroda

Pavartyčių kaimo bibliotekoje liepos 13 d. – rugpjūčio 4 d. buvo eksponuojama medžio drožėjo bei keramikos darbų puoselėtojo Aleksandro Filipavičiaus (Šiaulėnai) kūrybos darbų paroda. Tai jau 7-oji autoriaus paroda, kurią tautodailininkas pristato vis kitoje Radviliškio rajono bibliotekoje. Šį kartą Pavartyčių bibliotekoje A. Filipavičius ne tik atidarė savo kūrybos parodą, bet ir kartu vedė edukacinį užsiėmimą kaimo bendruomenei.

 

Keramikos darbus A. Filipavičius kuria jau daugiau nei 5 metai, o nuo mažų dienų dar yra įvaldęs ir drožėjo amatą. Tautodailininkas sako, jog jam keramika yra itin kūrybiškas, raminantis ir malonus darbas, o molis  – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, nes pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti, suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų.

 

Šį kartą Pavartyčių bibliotekoje edukacijos dalyviai turėjo galimybę išmėginti lipdymo meną ir su tautodailininko pagalba bei priežiūra savo rankomis sukurti originalius keramikos darbus, mielas dovanėles artimiesiems, draugams. Bendruomenės nariai prisipažino, jog ne tik mažiems, bet ir dideliems buvo smagu minkyti ir kočioti molį, išgauti įvairias formas, fantazuoti ir net kažką konkretaus nulipdyti.

 

Bibliotekoje beveik mėnesį veikusioje parodoje buvo eksponuojami net 28 tautodailininko darbai iš molio. Spalvota glazūra padengtos lėkštelės, puodeliai, vazelės, taupyklės, vaisiai traukte traukė lankytojų akį. Kiekvienas A. Filipavičius pagamintas darbas – su didžiule meile ir išmone.

 

Parodoje buvo eksponuojama ir 12 medžio drožinių, iš kurių 5 prieverpstės, gilė, žiogas, pelėda bei kiti, susidomėjimą keliantys darbai.

 

Keletas eilučių apie autoriaus biografiją.

 

Tautodailininkas A. Filipavičius gimė 1960 m. Radviliškio rajono Šiaulėnų seniūnijos Mūrų kaime, kuriame praleido visą savo jaunystę. Mokėsi Šiaulių politechnikume, kur įgijo elektriko techniko specialybę, tačiau vėliau pradėjo domėtis amatais. Drožyba pomėgiu menininkui tapo dar vaikystėje. Pirmieji jo darbai – paties rankomis pagamintos nedidelės medinės žvakidės. Taip prasidėjo ilgas tautodailininko kūrybos kelias. Užaugęs gražiose vietovėse ir matydamas gamtos grožį autorius iki šiol stengiasi jį puoselėti savo drožiniuose. Pirmasis pats didžiausias jo iš medžio išdrožtas kūrinys buvo skirtas Šiaulėnų miestelio 520 jubiliejui.

 

Nuo 2015 m. A. Filipavičius yra pripažintas kaip Radviliškio tautodailininkų skyriaus sąjungos narys, aktyviai dalyvauja rajoninėse, regioninėse tautodailės parodose, amatų mugėse. Tautodailininko veikla itin vertinama visuomenės: susidomėjimo sulaukia jo rengiamos edukacinės programos ir kūrybos darbų pristatymai Radviliškio rajono savivaldybės kaimų bibliotekose. Dažnai autoriaus kūryba yra aprašoma ir vaizduojama rajono žiniasklaidos priemonėse.

 

Pavartyčių filialo bibliotekininkė Nijolė Bertulienė

Autorės nuotr.

 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ko labiausiai tikitės iš rajono valdžios?
manoRadviliškis.lt

Redakcija:
mob. (8 691) 44 277
e.p. info@manoradviliskis.lt