2019-03-20, trečiadienis, 03:31.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:20, leidžiasi 18:30, dienos ilgumas 12:9.

Per Jonines Šeduva paminėjo 640 metų jubiliejų

2018-06-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Per Jonines Šeduva paminėjo 640 metų jubiliejų

Šeduvos vardas užtinkamas 1378 metų Livonijos riterių žygių į Lietuvą aprašyme. XVI a. Šeduvą žmonės vadino Šiauduva (prie upės Niauduva). Motiejus Valančius rašė Szaduwa, XIX a. pabaigoje Šeduva vadinta gorod Šaduva, o „Vilniaus žiniose“ 1908 m. jau parašyta – Šeduva. 1529 m. pastačius bažnyčią Šeduva jau vadinama miestu, o Magdeburgo miesto teisės Šeduvai suteiktos 1654 metais. Būtent per Jonines miestui suteikta savivalda su burmistro ir tarėjo bei vaito ir skolininkų teismais.

 

Šeduvą per pačias Jonines gražaus jubiliejaus proga sveikino LR Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys, rašytojas Jonas Linkevičius, šeduviai ir visi tie, kuriems Šeduva – unikalus, gėlėmis ir velnių malūnu garsėjantis miestas kelių sankirtoje.

 

Šiais metais šeduviai ir svečiai sveikino du naujus Šeduvos miesto Garbės piliečius: mokytoją, Šeduvos gimnazijos orkestro vadovą Kęstutį Meškauską, ir ūkininką, įvairių veiklų iniciatorių ir idėjų įgyvendintoją, rėmėją ir generatorių ūkininką Kazimierą Masilionį.

 

Šeduvos miesto 640 metų šventę kūrė visa Šeduvos miesto seniūnijos bendruomenė: mažieji Šeduvos lopšelio-darželio auklėtiniai, kultūros ir švietimo sričių darbuotojai, Vėriškių, Pavartyčių, Butėnų bendruomenės, Šeduvoje įkurto istorinių transporto priemonių muziejaus „Retromobile“ atstovai. Šeduviai šėlo pagal projekto „Hiperbolė“, grupių „69“ ir „Arka“ dainas.

 

manoradviliskis inf.

Sigito Mikučio nuotr.

Contact form

Šios dienos vardadieniai