2019-05-27, pirmadienis, 15:17.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:35, dienos ilgumas 16:40.

Pėsčiomis į Šiluvos atlaidus

2018-09-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pėsčiomis į Šiluvos atlaidus

Jau šešioliktąjį  kartą Baisogalos gimnazijos komanda dalyvavo tarptautiniame piligriminiame žygyje ,,Kryžių kalnas – Šiluva“, kurį organizuoja Šiaulių vyskupija.  Rugsėjo 7-9 d. kartu su  400 piligrimų pėsčiomis ėjome iš Kryžių kalno į  Švč. Dievo Motinos apsireiškimo šventovę Šiluvą pasveikinti švenčiausią Mergelę Mariją su gimtadieniu, be to, geriau pasiruošti popiežiaus Pranciškaus atvykimui. Todėl pasirinktas ir žygio pavadinimas: „Kristus Jėzus – mūsų viltis“. Žygis prasidėjo rugsėjo 7 d. šv. Mišiomis Kryžių kalne, kurias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis,  po to pats ekscelencija,  žygio  iniciatorius, vadovavo jam.

 

Pirmąją dieną nuėjome 20 km. Nakvynei sustojome prie Rėkyvos ežero. Iš tolo  baltavo „Maltos“ ordino palapinės, atvežtos net iš Vokietijos. Maltiečiai  palapines ne tik atveža, bet ir pastato. Po sočios vakarienės laukė nuotaikinga vakaro programa: šunų klusnumą demonstravo kinologai, prisistatė savanorių ir moksleivių piligrimų grupės, nuotaikingą koncertą dovanojo Joniškio muzikinė grupė.

 

 

Antrąją dieną nuėję  daugiau nei 30 km kelio, apsistojome  prie Gauštvinio ežero netoli Tytuvėnų. Čia koncertavo Lietuvoje gerai žinomas bardas, dainų bei giesmių autorius ir atlikėjas Arūnas Raudonis. Sekmadienį, rugsėjo 9d., sėkmingai įveikėme paskutiniuosius 20 kilometrų. Į Šiluvą įžengėme džiaugsmingai skanduodami: ,,Svei-ka, Ši-lu-va“,  meees  atė-jom!“ Kelionę baigėme Šiluvos šventovėje iškilmingomis šv. Mišiomis Dievo Motinos garbei. Kiekvienas, įveikęs visą kelią, gavo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio pasirašytą diplomą su palinkėjimu.

 

 

Kelionės metu džiaugėmės tarpusavio bendryste, nuostabiu oru, savanoriais ir visomis tarnybomis, visą kelią lydėjusiais greitosios pagalbos medikais, policijos ekipažu, kurie mumis rūpinosi. Šie metai pateikė staigmenų. Vienas iš savanorių, teigęs, kad būtent šio piligriminio žygio iš Kryžių kalno į Šiluvą metu prieš keletą metų patyrė atsivertimą, baigęs studijas sugrįžo atsidėkoti savo darbu – filmavo viso žygio eigą. Kitokią, vestuvėmis pasibaigusią, istoriją pasakojo ir žygio dalyvius aplankę jaunavedžiai. Jie susipažino eidami iš Kryžių kalno į Šiluvą. Pažintis atvedė iki altoriaus. O mes, baisogališkiai, baigdami kelionę dėkojome: ,,Piligrimais atkeliavom pas Tave, Marija, mes. Tau Baisogalos jaunimas siunčia padėkos maldas“. Nutrintos kojos sugis, pavargę raumenys pailsės ir kitais metais vėl žygiuosim sveikinti Dievo Motinos.  Ar TU pasiryši, anot popiežiaus Pranciškaus, ,,atsisakyti sofos ir rinktis žygio batus?‘‘  Vien ryžtas tokiai ilgai piligriminei kelionei yra pagirtinas.

 

Baisogalos gimnazijos mokytoja Giedrė Nakutienė

 


REKLAMA


 

 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

Contact form

Šios dienos vardadieniai