2018-12-10, pirmadienis, 01:45.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:30, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:19.

Prasmingas anykštėnų spektaklis „Daukantas“ Kleboniškių klojime

2018-08-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Prasmingas anykštėnų spektaklis „Daukantas“ Kleboniškių klojime

Seimas 2018-uosius metus paskelbė XIX amžiaus istoriko, literato, švietėjo, tautinio atgimimo žadintojo Simono Daukanto metais. Spalio 28 dieną minimos 225-osios jo gimimo metinės. Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime vaidino Anykščių kultūros centro teatro aktoriai. Šeštadienio popietę į klojimą susirinkę žiūrovai pamatė istorinį spektaklį pagal Justino Marcinkevičiaus draminę apysaką „Daukantas“. Spektaklį pastatė talentingas režisierius Jonas Buziliauskas.

 

Tai spektaklis, pasakojantis apie sudėtingo ir tragiško likimo asmenybę, pirmąjį Lietuvos istoriką Simoną Daukantą. Šis pastatymas 2014 m. tapo Lietuvos Nacionalinio kultūros centro organizuojamos šventės-apžiūros „Atspindžiai“ laureatu. 2015 m. respublikinėje teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ buvo nominuotas penkiose nominacijose, o pagrindinio vaidmens atlikėjui Jonui Buziliauskui buvo įteikta statulėlė už ryškiausią vyro vaidmenį. Šiam režisieriui įteiktas ir aukščiausias Lietuvoje mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimas – „Aukso paukštė“. Šis spektaklis Lietuvos miestuose bei miesteliuose.

 

 

 

Gausiai susirinkę teatrinio meno mylėtojai susidomėję žiūrėjo šį spektaklį. Kartu su veikėjais išgyveno įvairias sudėtingas gyvenimiškas situacijas, žavėjosi Daukanto kova už lietuvybę, istoriją ir lietuvišką žodį. Tai buvo paskutinis šio teatrinio sezono spektaklis Kleboniškių klojime. Esame dėkingi žiūrovams, kad taip aktyviai lankė liaudiškus vaidinimus, lauksime jų ir kitą vasarą.

 

Marija Selenienė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio kultūrinės veiklos vadybininkė

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?