2019-06-25, antradienis, 10:36.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Profesinės šventės proga – pažintis su Suvalkijos kraštu

2018-10-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Profesinės šventės proga – pažintis su Suvalkijos kraštu

Baisogalos gimnazijoje jau tradicija tampa mokytojų profesinę šventę pažymėti pažintinėmis kelionėmis. Šiais metais dvi dienas kolektyvas praleido keliaudamas po Suvalkiją. Penktadienį po pamokų  mokytojai  dar spėjo apsilankyti renesanso stiliaus rezidencinėje Panemunės pilyje, kuri  įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Vakarą pasitiko įspūdingame  Sudargo   piliakalnių komplekse.

 

Visi 5 piliakalniai turi savo pavadinimus: Balnakalnis, Žydkapiai, Balnakalnis, Pilaitė bei Vorpilis. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių. Nemenką įspūdį paliko nakvynė etnografinėje suvalkiečių sodyboje, kur kruopščiai saugomas krašto etninis paveldas. Apie jį pasakojo sodybos šeimininkė.

 

 

Kitą dieną mokytojai kelionę tęsė lankydami dvarus. Zyplių dvaras ne tik restauruotas, bet ir tapęs meno galerija, kaip ir buvusios dvaro arklidės. Pakeliui į Gelgaudiškį mokytojai užsuko į Plokščius, kuriame Vaiguvos upelis yra ir kaimo gatvė. Teko 100 laiptelių įveikti norintiems Šventaduobėje aplankyti lurdą.

 

 

Didelį įspūdį paliko  Gelgaudiškio dvaro rūmai, kur atvykusius pasitinka ponas, aprodo savo dvarą, kurio šeimininkas XIX a. buvo Komarų palikuonis. Vėliau mokytojai drauge su ponu keliavo po didžiulį parką, ten sutiko medžioklius, tris baudžiauninkes, pasivaišino „uliavonės“ kalvoje ir drauge su ponais šoko bei dainavo. Improvizuotas dvaro gyvenimo vaidinimas nukėlė į tolimą praeitį.

 

 

Zanavykai ne tik moka saugoti savo kultūrinį paveldą, bet ypač akcentuoja pagarbą ir rūpinimąsi gimtąją kalba. Nenuostabu, kad iš čia kilę didieji Lietuvos kalbininkai.

 

                                                                             Birutė Gedžiuvienė

Nuotraukos Regimanto Sadausko

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai