2020-07-03, penktadienis, 20:11.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Profesionalų ir mėgėjų meno festivalis „BendruoMENIŠKAS 2020“

2020-06-11, Laura Guokė
Profesionalų ir mėgėjų meno festivalis  „BendruoMENIŠKAS 2020“

Nuo 2020 m. birželio 15 d., pirmadienio, Pakalniškių seniūnijos gyvenvietėse (Radviliškio r.) prasidės pirmasis profesionalų ir mėgėjų meno festivalis „BendruoMENIŠKAS 2020“. Jo renginiuose, kuriuose vietos bendruomenę bus siekiama įtraukti į aktyvią kūrybinę bei kitą kultūrinę veiklą, dalyvaus profesionalūs šalies bei užsienio menininkai. Visi renginiai - nemokami.

 

Projektu siekiama aktyviai prisidėti prie vietos bendruomenės kultūros lauko situacijos gerinimo, originaliomis veiklomis sudominti visų amžiaus grupių vietos gyventojus, pasiūlyti jiems patrauklias ir intriguojančias kūrybinio bei meninio lavėjimo bei saviraiškos galimybes. Festivalio renginiai pakvies žmones prasmingam laisvalaikio praleidimui bei vertingos kūrybinės patirties įgijimui. Visi jie turės galimybę ne tik kurti, bet ir bendrauti, dalintis žiniomis ir patirtimi su profesionaliais menininkais. Kartu su jais sukurti kūriniai (instaliacijos, objektai) bus integruoti į seniūnaitijos gyvenviečių viešąsias erdves: mokyklas, skverą, parką, medicinos punktus ir kt. Šie kūriniai-meniniai akcentai taps svarbia ne tik kūrybinio lavėjimo (procese) dalimi, bet savo tolimesniu egzistavimu viešose ir fiziškai artimose erdvėse, bendruomenės nariams liudys jų socialinių ryšių svarbą. Meno sritys, prie kurių turės progą prisiliesti bendram kūrybiniam procesui mėgėjai kartu su profesionalais, apims ne tik vaizduojamuosius menus, bet ir teatrą, muziką. Visos šios sritys turi itin platų kūrybinių raiškų spektrą, o jų sintezė, eksperimentinės formos kiekvienam gali pasiūlyti originalius ir netikėtus lavinimo būdus bei saviraiškos galimybes.

 

Pirmieji festivalio renginiai startuos jau birželio viduryje. Vilnietė dizainerė, šviečiančių objektų ir instaliacijų kūrėja Evelina Liaugiaudaitė kartu su vietos bendruomene jau kuris laikas derino savo būsimo kūrinio vizualinius sprendimus. Specialiai šiam projektui sukurtą šviečiantį objektą, pirmąjį meninį akcentą birželio 15-16 d. ji instaliuos Alksniupių ambulatorijos patalpose.

 

Antrasis festivalio renginys prasidės birželio 20 d. Alksniupiuose vyksiančios šventės ,,Paparčio žiedas-2020“ metu. Šįkart kaunietis dailininkas, graffiti ir sienų tapybos-piešinių kūrėjas Tadas Šimkus, padedamas vietos bendruomenės, kurs graffiti kūrinį ant 6 metrų aukščio ir 15 metrų ilgio statinio sienos, esančios Radvilonių gatvėje. Kūrybinis menininko procesas vyks naktimis, nes techniniam kūrinio atlikimui jam reikalinga tamsa. Šiame etape sieną papuoš profesionalaus kūrėjo nupieštas piešinys, kurį vėliau (apie tai bus informuota papildomai) vietos gyventojai bus pakviesti nuspalvinti. Kviečiami visi, norintys stebėti menininkų kūrybinius procesus.

 

Iki vasaros pabaigos profesionalūs menininkai  vietos bendruomenes pakvies ir į kūrybines dirbtuves. Projekto metu savo autoriniais kūriniais – meniniais akcentais Pakalniškių seniūnijos gyvenvietes dar papuoš Laura Guokė ir Izabela Oldak (Lenkija). Rugpjūčio  mėnesį  planuojama organizuoti baigiamąjį festivalio renginį „BendruoMENIŠKA naktis“. Jo metu vyks meninių akcentų (projekto metu sukurtų objektų, instaliacijų ir kt.), integruotų į viešas erdves pristatymas-atidarymas. Šio renginio metu bus parodytos ištraukos iš interaktyvaus vizualinio projekto-spektaklio „Jūrų varpai“ (teatras „ŠouXmas“, vad. S. Šiaučiulis ir D. Malajavas). Detalią informaciją apie šiuos renginius organizatoriai pateiks vėliau.

 

Organizatorius – VšĮ „Dilaima“. Projekto idėjos autorė – Laura Guokė.

 

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, ŽŪB „Draugas“.

 

Partneriai: ŽŪB „Draugas“, Pakalniškių seniūnija, Radviliškio r. Alksniupių pagrindinė mokykla.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai