2019-03-20, trečiadienis, 03:16.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:20, leidžiasi 18:30, dienos ilgumas 12:9.

Radviliškio bibliotekininkai patirties sėmėsi Kėdainiuose

2018-06-28, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio bibliotekininkai patirties sėmėsi Kėdainiuose

Radviliškio savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkės dalyvavo seminare „Skaitymo skatinimas ir programos „MOBIS“ naudojimas Kėdainių šviesiosios gimnazijos bibliotekoje“.

 

Šio seminaro tikslas – plėtoti  bibliotekininkų profesinį bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi siekiant mokinių skaitymo skatinimo kokybės gerinimo. Svarbu buvo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria bibliotekininkai, dirbantys su „MOBIS“ programa.

 

Prie Jonušo Radvilos paminklo

 

Kėdainių šviesiosios gimnazijoje

 

Skaitymo skatinimas yra viena iš svarbiausių bibliotekos funkcijų. Kad ir kaip bekalbėtume apie skaitymo poreikį ir skaitymą, esame ta institucija, kuri turi tobulinti veiklą, nukreiptą skaitymo poreikių ugdymo ir kūrybiškumo stiprinimo kryptimi. Lektorės, kalbėdamos apie skaitymo skatinimą, jį siejo su konkretaus adresato – vaikų – skaitymu arba neskaitymu ir su tuo susijusiomis priemonėmis ir veiklos organizavimu.

 

Mokyklų bibliotekų informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra vykdomas jau daugiau nei dešimt metų. Dirbantiesiems su šia programa iškyla daug klausimų, nepakanka žinių ir kompetencijų. Informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra laipsniškas procesas, sistema yra tobulinama, keičiasi jos versijos. Kad galėtų efektyviai dirbti, bibliotekų darbuotojai susipažino su atsiradusiais pasikeitimais naujoje versijoje.

 

Bibliotekininkės Paberžės 1863 Metų Sukilimo Muziejuje

 

Po seminaro bibliotekininkai svečiavosi kunigaikščių Radvilų privačiame mieste, apžiūrėjo Didžiosios rinkos aikštę, kurioje buvo įsikūrę škotų pirkliai, grožėjosi vienintele renesansine rotuše Lietuvoje, mokėsi pažinti unikalų, analogų Lietuvoje neturintį saulės laikrodį, pamatė kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, kuris priklauso Krašto muziejui, apžiūrėjo sinagogų kompleksą, aplankė Šv. Juozapo bažnyčią ir Kėdainių minaretą (vieną iš dviejų Lietuvoje).

 

Prie Tėvo Stanislovo kapo

 

Paskutinė stotelė buvo Paberžė. Nuošali, bet labai graži gyvenvietė prie Liaudės upelio. Ji yra 32 km į šiaurę nuo Kėdainių. Gyvenvietėje stovi medinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (nuo 1859 m.). Šalia bažnyčios veikia atnaujintas, išgražintas 1863 m. sukilimo muziejus (buvusiame Šilingo dvare). Čia ilgą laiko dirbo ir gyveno Tėvas Stanislovas. Bibliotekininkai vaikščiojo jo keliais pakylėti. Tėvas Stanislovas paliko tikėjimą, kad kiekvienas  gali padaryti ką nors šviesaus aplinkai… Iš jo reikia mokytis patylėti, kitaip galvojantį išklausyti, mylinčiomis akimis žvelgti į supančią aplinką.

 

Vladislava Šiaudvytienė,

Radviliškio savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai