2019-02-18, pirmadienis, 06:41.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:33, leidžiasi 17:30, dienos ilgumas 9:56.

Radviliškio bibliotekoje pristatyta dar viena kraštietės grafikės L. Baltijutės paroda

2018-05-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio bibliotekoje pristatyta dar viena kraštietės grafikės L. Baltijutės paroda

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta jaunos menininkės kraštietės Lauros Baltijutės grafikos darbų paroda „Korėtų akmenų giesmės“. Tai jau trečioji autorės paroda, pristatyta radviliškiečiams. Grafikė džiaugiasi, kad kaskart atveždama parodą į Radviliškio biblioteką, ji jaučiasi kaip namuose. Čia autorei visada gera ne tik sugrįžti, bet ir pasidalinti subrandintomis mintimis, pristatyti naujus kūrybos darbus.

 

L. Baltijutės parodos atidaryme dalyvavo menotyrininkė Vaida Griciuvienė, kuri pasidžiaugė grafikės paroda, pavadinta netradiciniu pavadinimu, turinčiu daug prasmių ir reikšmių. Kiekviena pristatoma paroda, anot menotyrininkės, didžiulis darbas menininkui, nes tam jis labai atsakingai ruošiasi, kruopščiai atrenka darbus. „Paroda „Korėtų akmenų giesmės“ – tai žmogaus gyvenimo metafora. Eskizuose subrandintos L. Baltijutės mintys persikelia į šiuolaikine kalba kalbančius darbus. Parodos grafikos darbai atlikti plunksna ir tušu. Menininkė tarsi žaidžia popieriuje – taip jos darbuose netikėtai atsiranda linijos, dėmės. Kiekvienas grafikės darbas kuria iliustratyvius pasakojimus. Jos darbuose gausu simbolių“, – taip šiltai apie L. Baltijutės pristatomus darbus atsiliepė menotyrininkė. 

 

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta jaunos menininkės kraštietės Lauros Baltijutės grafikos darbų paroda „Korėtų akmenų giesmės“.

 

Grafikė L. Baltijutė atviravo, jog jai pačiai labai sunku objektyviai vertinti savo kūrybą, nes visai neseniai tuos pačius darbus ji kūrė, eskizavo, sudėjo savo mintis, jausmus. Menininkė pabrėžė, kad jai svarbiausia, jog žiūrovas suprastų, išskaitytų jos siunčiamą žinutes apie gyvenimo grožį (juodai baltą), laikinumą, trapumą. L. Baltijutės darbuose gausu miniatiūrinių herojų, kurie simbolizuoja drąsą būti savitu, originaliu, nebijančiu iššūkių. Tokie daugiasluoksniai darbai įtinka kiekvienam žiūrovui, nes į juos žvelgdamas kiekvienas gali atrasti sau artimų detalių, paslėptų sąsajų.

 

Parodos atidarymo renginį praturtino jaunojo kompozitoriaus Justo Juškevičiaus kuriama muzika. Abu menininkai atviravo, kad jie dažnai kuria kartu, vienas iš kito semiasi įkvėpimo. Kompozitorius radviliškiečiams pristatė du savo kūrinius ir, pasitelkiant netradicinių muzikos garsų skambesį, žiūrovams leido mintimis nukeliauti net į kosmosą.

 

Parodos atidarymo metu savo kuriamą muziką pristatė jaunasis kompozitorius Justas Juškevičius.

 

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino parodos autorę ir jaunąjį kompozitorių, abiems dėkojo už jaukų ir gražų vakarą. Grafikei L. Baltijutei, kurios darbai jau ne pirmą kartą puošia Viešosios bibliotekos konferencijų salę, direktorė V. Šukaitienė įteikė padėką.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?