2020-07-03, penktadienis, 19:38.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Radviliškio rajoną keliausime senuoju pirklių ir pašto keliu

2020-06-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Radviliškio rajoną keliausime senuoju pirklių ir pašto keliu

2020 m. birželio 3 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko renginys, skirtas Kultūros kelių pristatymui. Renginys prasidėjo kultūros kelių steigimo gairių, kurios skirtos kultūros kelių vystytojams, pristatymu. Gairės yra sudarytos LR kultūros ministerijos, apie jas kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis.

 

Kultūros kelias – kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama sukurti ir populiarinti vieną ar kelis su istoriniu keliu, kultūros koncepcija, išskirtinės svarbos asmenybe ar reiškiniu susijusius turizmo maršrutus, reikšmingus puoselėjant europinių vertybių supratimą ir pagarbą joms. Šios koncepcijos tikslas – apibrėžti Lietuvos kultūros kelių plėtros, finansinės paramos ir administravimo sistemą.

 

V. Simelis pristatė Radviliškio rajone kuriamo kultūros kelio „Senuoju pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ gaires. Kultūros kelias eitų išilgai Radviliškio rajono nuo ribos su Kėdainių rajonu iki Pakruojo rajono. Šiuo keliu važiuojant galima rasti kultūros paveldo objektų, įvairių edukacinių užsiėmimų, paragauti kulinarinio paveldo, susitikti su kaimo bendruomenių nariais. Kuriant kultūros kelią, keliami tikslai didinti sąmoningumą apie kultūros paveldą ir galimybes su juo susipažinti, sudominti ir įtraukti vietos bendruomenes ir suteikti joms naujų galimybių, pristatyti ir populiarinti kulinarinį paveldą.

 

Tikėtina, kad kelias sujungs infrastruktūrą, kultūros paveldą, potyrius, žmones, istoriją, kultūrą ir jų tarpusavio sąveikas. Kelias taps kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektu, kuriuo siekiama identifikuoti, kuo ypatingas ir išskirtinis Radviliškio rajonas.

 

Vietinio ir tarptautinio turizmo skatinimas tiesiogiai ir netiesiogiai atsilieps vietos mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms.

 

Kultūros kelias „Senuoju pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ neš pagrindinę žinutę, kad kultūrinio turizmo ir verslo sektorių partnerystė plėtojant kultūros kelią padeda kurti gyvąją istoriją ir primins, kad šiuo kelių keliavo pirkliai ir riedėjo pašto karietos.

 

Renginyje buvo pristatytas per Radviliškio rajoną jau einantis Šv. Jokūbo kultūros kelias „Camino Lituano“. Tai 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Kelias veda per kultūrinius, religinius, istorinius, gamtos objektus. Etapų stotelėse piligrimų ir žygeivių patogumui veikia piligrimų nakvynės, maitinimo įstaigos ir kita reikalinga infrastruktūra. Radviliškio rajone kelias turi tris etapus: Pirmasis yra Rozalimas–Burbiškis, antrasis – Burbiškis–Vadaktai, trečiasis – Vadaktai–Paberžė.

 

Daugiau informacijos apie kultūros kelius galite rasti čia.


Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai