2020-10-22, ketvirtadienis, 10:07.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:03, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 9:58.

Radviliškio rajono smulkiajam ir vidutiniam verslui, amatininkams – nauji pasiūlymai

2020-08-20, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Radviliškio rajono smulkiajam ir vidutiniam verslui, amatininkams – nauji pasiūlymai

Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisija šiais metais rinkosi į ketvirtą posėdį svarstyti įmonių prašymų dėl finansinės paramos skyrimo ir kitų klausimų.

 

Jau paskirstyta 18  tūkst. eurų paramos

Komisijos narių-verslo atstovų vieninga nuomonė – nuo COVID-19 karantino metu nukentėjo visas verslas (išskyrus gal tik maisto produktų gamyba, prekyba, išvežiojimu užsiimantys verslininkai) Nuostolių patyrė visi: vieni daugiau, kiti mažiau. Pagalbos reikėtų visiems, tačiau savivaldybės smulkiajam ir vidutiniam verslui paremti skirtos lėšos yra ribotos. Iš Savivaldybės biudžete numatytų 40 tūkst. eurų rajono verslininkams jau paskirstyta 18 tūkst. eurų, liko 22 tūkst. eurų. Šią sumą sunku būtų padalyti visoms paramos reikalingoms įmonėms.

 

Įmonės atleidžiamos nuo tam tikrų mokesčių

Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra skyrusi didelę sumą pagalbos verslui įvairioms priemonėms įgyvendinti. Savivaldybės taryba 2020 m. balandžio 16 d. yra patvirtinusi sprendimą Nr. T-230 „Dėl nekilnojamojo turto ir Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų suteikimo“, kuriuo nuo karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, t. y. nuo 2020 m. kovo 16 d. iki karantino galiojimo pabaigos ir vieną mėnesį po karantino pabaigos, yra atleidžiami nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių bei nuo nuomos mokesčio valstybinės žemės nuomininkai ir nuo nuomos mokesčio Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomininkai (naudotojai), vykdantys veiklą, karantino metu uždraustą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“.

 

Šiuo metu galiojančiame  Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo tvarkos apraše yra punktas „6.9. paskolų, išperkamosios nuomos sutarčių, skirtų verslo plėtros programoms įgyvendinti, pirmųjų 12 mėnesių sumokėtoms palūkanoms dengti – 15 proc., bet ne daugiau 1 500 Eur“, kurį galima taikyti įmonėms, dėl COVID-19 sukeltų sunkumų pasinaudojusioms paskolomis.

 

Siūlys tarybai sumažinti mokesčius už verslo liudijimus

Posėdyje svarstyti veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, kitų metų fiksuoti pajamų mokesčio dydžiai.  Šiuo metu iš viso yra 86 veiklos rūšys, pagal kurias žmonės išsiperka verslo liudijimus. Iš jų 41 veiklos rūšiai yra nustatytas 1 euro simbolinis mokestis metams, jei veikla vykdoma Radviliškio rajono savivaldybėje. Posėdžio dalyviai vienbalsiai pritarė idėjai pastarosioms verslo rūšims ir kitoms verslo rūšims, kurioms yra nustatytas mokestis iki 100 eurų Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje (1 Eur, 10 Eur, 20 Eur, 50 Eur, 80 Eur, tokių priskaičiuojama iki 55 rūšių), suvienodinti mokesčių dydžius (verslininkų naudai) verslo liudijimą išsiperkantiems asmenims, norintiems prekiauti ne tik Radviliškio rajono savivaldybėse teritorijoje, bet ir visoje respublikoje. Tai yra asmenys galės įsigyti verslo liudijimą  Radviliškio rajono savivaldybėje, bet su juo jis galės veikti visoje Lietuvoje.

 

Mokestinių lengvatų, kurios bus taikomos įsigyjant verslo liudijimus 2021 metais vykdomai veiklai, siūloma nekeisti, palikti galioti tokius, kokie galioja 2020 m.

 

Vietos produkcijos gamintojams – prekybai pritaikytos erdvės

Verslo plėtros sąlygoms gerinti (su infrastruktūros plėtra, žmogiškaisiais ištekliais, prekėmis ir paslaugomis, turto įsigijimu susijusios priemonės) savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisija siūlys Savivaldybės tarybai Eibariškių parko prieigoje įrengti patrauklią erdvę ar amatų miestelį su moderniais pastatais, skirtą vietinių rajono gamintojų produkcijos prekybai ar paslaugų teikimui. Galbūt tuomet čia atsiras lauko kavinė, vaikų žaidimo, atrakcionų aikštelė. Sukūrus palankias sąlygas, galima tikėtis, kad Radviliškio rajono smulkieji amatininkai, gamintojai prekiaus savo gamybos unikalia produkcija, lengviau ir estetiškai galės pristatyti savo produkciją rinkoje. „Svečiai, važiuojantys pro Radviliškio miestą, mielai užsuktų pailsėti, kavos puodeliu pasivaišinti, apžiūrėti ir įsigyti mūsų krašto gaminamos produkcijos, pasivaikščioti po Eibariškių parką, – sakė Mindaugas Pauliukas, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininkas

 

Kviečiame kreiptis dėl paramos vystant ar plečiant verslą iki 2020 m gruodžio 1 d.

Posėdyje apsvarstyti dviejų įmonių prašymai: vienai įmonei iš dalies padengtos įmonių įregistravimo išlaidos; kitai įmonei – iš dalies (10 proc.) padengtos išlaidos, patirtos įsigijus pagrindinių priemonių, reikalingų verslui vystyti ar plėsti.

 

Komisija, vadovaudamasi Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 17 d. sprendimu Nr. T-296 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką 2020 metų programos patvirtinimo“, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateikė keturių tinkamų programos dalyvių-įmonių sąrašą, kuriuo vadovaujantis su programos dalyviais pasirašyta trišalė sutartis tarp Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, darbdavio ir įdarbintojo. Įmonės, vadovaudamosi šia programa, įdarbino devynis jaunuolius iki 18 metų, įmonėms už kiekvieną jaunuolį sumokama 600 Eur kompensacija. Programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas jaunimo užimtumui didinti vasaros atostogų metu.

 

Primename, kad verslo rėmimui bei skatinimui yra lėšų, todėl kviečiame įmones teikti paraiškas dėl dalinės piniginės pagalbos vystant ar plečiant verslą iki 2020 m gruodžio 1 d.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai