2019-04-22, pirmadienis, 07:03.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:59, leidžiasi 20:33, dienos ilgumas 14:34.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje – inovatyvių technologijų užsiėmimai specialiųjų poreikių turintiems vaikams

2018-10-24, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – inovatyvių technologijų užsiėmimai specialiųjų poreikių turintiems vaikams

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda, kuri Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų poreikių turintiems moksleiviams iš specialiosios lavinamosios klasės vedė virtualios realybės mokymus. Šie mobilūs edukaciniai užsiėmimai jau ne pirmą kartą yra organizuojami Šiaulių regiono bibliotekose. Taip siekiama mažinti neįgalių vaikų skaitmeninę atskirtį ir skatina sėkmingesnę jų socialinę integraciją į visuomenę.

 

Iš pradžių visus susirinkusius pasveikino Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė, kuri pristatė svečius ir kvietė vaikus aktyviai dalyvauti mokymuose. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė taip pat pasidžiaugė, kad Radviliškio viešojoje bibliotekoje organizuojama tokia netradicinė veikla vaikams, dėkojo kolegoms iš Šiaulių, kad jie dalijasi savo žiniomis, į savo veiklą įtraukdami ir vaikus.

 

Užsiėmimų metu vaikai turėjo perskaitytai pasakai kurti iliustracijas virtualioje realybėje su programa „CoSpaces“. Ši programa suteikia galimybę pasireikšti vaikų kūrybingumui ir saviraiškai platesniu lygiu, nes pasitelkiama daugiau instrumentų ir vizualių priemonių. Vaikams talkino ir dirbti su programa padėjo darbuotojai iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos: Jonė Gorytė, Tomas Skiauteris ir Paulina Sprindžiukaitė. Edukacijų metu vaikai noriai įsitraukė į kūrybinį procesą, džiaugėsi rezultatu. Pasak edukacinius užsiėmimus vedusių bibliotekos darbuotojų, tokie užsiėmimai raidos sutrikimų turintiems vaikams yra ypač svarbūs, nes padeda ne tik atsiskleisti jų kūrybiškumui, bet ir moko pažinti pasaulį, socializuotis, skatina bendrauti ir plėsti draugų ratą.

 

Šių mokymų dalyviai iš Radviliškio viešosios bibliotekos iškeliavo su šypsena, dėkojo svečiams už parodytą dėmesį, draugišką ir malonų bendravimą.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko inovatyvių technologijų užsiėmimai, skirti specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Mokymus vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda.

 

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo kolegoms iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, kad jie geranoriškai dalijasi savo žiniomis, į savo veiklą įtraukdami ir vaikus.

Contact form

Šios dienos vardadieniai