2020-04-02, ketvirtadienis, 18:48.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:45, leidžiasi 19:56, dienos ilgumas 13:10.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta R. Olišausko knyga „Jeigu aš matyčiau“

2018-10-16, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta R. Olišausko knyga „Jeigu aš matyčiau“

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleivis Redas Olišauskas, kuris pristatė savo eilėraščių knygą „Jeigu aš matyčiau“. Išleisti šią knygą buvo didžiulė neregio berniuko svajonė, kuri pagaliau išsipildė.

 

Nuo gimimo regėjimo negalią turintis R. Olišauskas geba eilėmis reikšti savo emocijas, jausmus. Nors jo parašyti eilėraščiai yra nesudėtingos struktūros, tačiau juose autorius atveria savo išgyvenimus, patirtus įspūdžius ar nuotaiką. R. Olišauskas – mokinys, turintis specialiųjų poreikių, o jo kuriamos eilės – tai pirmieji bandymai, kupini vaikiškų troškimų ir dėkingumo.

 

Renginio metu buvo parodytas Leono Karaliūno ir Ričardo Norkaus sukurtas filmas „Iš tamsos į šviesą“

 

Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojams R. Olišauskas deklamavo savo eiles, pasakojo apie savo pirmąjį sukurtą eilėraštį, dėkojo ir gyrė visada šalia jo esančią atsidavusią mokytoją Vijolę Vedeckienę, kurią vadina antrąja savo mama, ir nuostabius klasės draugus.

                                                           

Renginio metu buvo parodytas Leono Karaliūno ir Ričardo Norkaus sukurtas filmas „Iš tamsos į šviesą“. Šiame filme pasakojama apie Redo gyvenimą, dideles artimųjų pastangas berniuką išgydyti ir jam suteikti regėjimo džiaugsmą – iki šiol neprarastą viltį ir tikėjimą medicinos mokslo pažanga iki sėkmingos adaptacijos „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, kur jau 10 metų jį supa nuoširdūs ir visada pasirengę padėti klasės draugai bei mokytojai.

 

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės dėkojo svečiams už šiltą ir nuoširdų knygos pristatymą, linkėjo R. Olišauskui sėkmės ir niekada nenustoti svajoti

 

Renginys bibliotekoje buvo skirtas Pasaulinei baltosios lazdelės dienai. Į susitikimą su R. Olišausku atvyko Gražinos pagrindinės mokyklos trečios klasės moksleiviai ir mokytojos. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės dėkojo svečiams už šiltą ir nuoširdų knygos pristatymą, linkėjo R. Olišauskui sėkmės ir niekada nenustoti svajoti.

 

Šio neregio berniuko kūryba skatina vaikus labiau pamąstyti apie šalia esančius, padeda suprasti, kad mes visi skirtingi. Mokytojams R. Olišausko knyga gali būti puikia mokymo priemone, kuri skatina kalbėti apie toleranciją, empatiją, norą padėti kitiems.

 

Redas Olišauskas ir jo mokytoja Vijolė Vedeckienė

 

Knyga „Jeigu aš matyčiau“ yra parašyta reginčiųjų ir Brailio raštu. Iliustracijas kūrė R. Olišausko klasės draugai. Pasak mokytojos V. Vedeckienės, ši knygelė yra pavyzdys kitiems nebijoti svajoti, kurti, nepaisant sunkumų. Prie knygos leidimo prisidėjo mokyklos bendruomenė, rajono gyventojai, Jono Avyžiaus viešoji biblioteka bei R. Olišausko giminės ir pažįstami.

 

Vieną knygą autorius padovanojo Radviliškio viešajai bibliotekai.

 

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Contact form

Šios dienos vardadieniai