2019-06-25, antradienis, 11:33.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje viešėjo psichoterapeutas Olegas Lapinas

2018-09-24, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio viešojoje bibliotekoje viešėjo psichoterapeutas Olegas Lapinas

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su psichoterapeutu Olegu Lapinu. Šis renginys Radviliškyje buvo organizuotas įgyvendinant Viešosios bibliotekos projektą „Biblioterapija – tai dar viena galimybė“. Projektą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

 

Žinomas ir populiarus psichoterapeutas, dėstytojas ir publicistas O. Lapinas radviliškiečiams pasakojo, kaip augant keičiasi žmogaus mąstymas, kokios savybės atsiskleidžia tam tikru gyvenimo periodu. Lektorius akcentavo, jog ypač ankstyvoje vaikystėje reikia vaiką mokyti savarankiškumo. Pasak O. Lapino, šiandien daugelis tėvų daro klaidą, stengdamiesi būti šalia ir vaikui padėti, bet tokia pagalba ateityje pasireiškia kaip didžiulė problema, nes jaunas žmogus jaučiasi visą laiką priklausomas nuo tėvų, jam priimant rimtus sprendimus reikia patarimo, nes pats nesijaučia užtikrintai. Taip pat O. Lapinas pabrėžė, kad kita tėvų daroma klaida – vaiko lyginimas su kitais. Taip vaikas praranda savo savitumą, nes lygiuojasi į kitus, kurie kažkuo geresni už jį. Pasak psichoterapeuto O. Lapino, kiekvieną gyvenimo egzaminą reikia išlaikyti savarankiškai ir kai kuriuos galima laikyti net ir sulaukus garbaus amžiaus, nes mokytis niekada nevėlu.

 

Kalbėdamas apie jauno žmogaus formavimąsi, O. Lapinas radviliškiečiams sakė, kad žmogaus tapatybė formuojasi 16–17 gyvenimo metais. Paaugliai dažnai jaučiasi nežinantys savo tapatybės, nes jiems baisu išsiskirti iš kitų.

 

Subrendusiam žmogui, anot psichoterapeuto, tampa svarbus tęstinumas, nes jis nori gyventi ne tik dėl savęs, bet ir dėl kažko kito. Nors vyrų ir moterų vertybės pagal amžių skiriasi. Pavyzdžiui, vyrai iki 45-erių metų vertybe įvardija materialius dalykus, kai tuo tarpu moterims jau tada svarbiausia yra šeima, vaikai, draugės ir t..t.

 

Po paskaitos O. Lapinas atsakinėjo radviliškiečių užduodamus klausimus apie lytiškumo problemą.

 

Viešosios bibliotekos projekto „Biblioterapija – tai dar viena galimybė“ autorė Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė sveikino į biblioteką atvykusį svečią, dėkojo jam už pasidalijimą mintimis, o visiems susirinkusiems – už drauge praleistą laiką.

 

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitikimas su psichoterapeutu Olegu Lapinu.

 

Radviliškiečiams psichoterapeutas O. Lapinas aiškino, kaip žmogus keičiasi augdamas, kas formuoja jo mąstymą.

 

Konferencijų salėje buvo paruošta psichoterapeuto, dėstytojo ir publicisto O. Lapino rašytų knygų paroda.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai