2020-08-05, trečiadienis, 14:00.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:37, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15:31.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su režisiere Giedre Beinoriūte

2018-12-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su režisiere Giedre Beinoriūte

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su režisiere Giedre Beinoriūte ir filmo „Kvėpavimas į marmurą“ peržiūra. Iš pradžių susirinkusieji žiūrėjo filmą, o po vyko pokalbis su filmo kūrėja ir ją atlydėjusiu režisieriumi Linu Mikuta.

 

G. Beinoriūtės drama „Kvėpavimas į marmurą  yra laimėjusi nemažai apdovanojimų, tarp jų – Sidabrinę gervę. Šis filmas sukurtas pagal rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės to paties pavadinimo romaną. Režisierę labiausiai džiugina tai, kad šis filmas tinka plačiai auditorijai – ir moterys, ir vyrai, vyresni ir jaunesni žmonės jame randa savų temų. Pastebima, kad šios autorės darbuose labai ryškiai vaizduojama vaikų linija.

 

Tą vakarą radviliškiečiams režisierė G. Beinoriūte atvirai pasakojo, kaip buvo kuriamas jos filmas „Kvėpavimas į marmurą“ bei kaip atsakingai šiam filmui ji rinko aktorius. Sudėtingiausia režisierei buvo rasti jauniausią herojų, kuriuo visai netikėtai tapo jos artimų draugų sūnus. Taip pat renginio metu buvo diskutuota apie aktualias socialines problemas, įvaikinimo temą, atsakomybę šeimoje, moters ir vyro santykius bei kitas temas, kurios perteikiamos filme.

 

G. Beinoriūtės kurtas filmas „Kvėpavimas į marmurą“ sulaukė ir pasaulinio pripažinimo. Tarptautinė šio filmo premjera įvyko Karlovi Varų kino festivalyje. Lietuvių juostą jau pamatė Kosovo filmų festivalio žiūrovai, filmas pristatytas Švedijoje, Karlskrono mieste, taip pat kino festivaliuose Rusijoje, Nyderlanduose, kitose šalyse. Šis filmas buvo įtrauktas į prestižinio Pietų Korėjos kino festivalio Busane programą.

 

Susitikimo pabaigoje Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė dėkojo svečiams už jaukų ir prasmingą vakarą ir linkėjo naujų kūrybinių sumanymų.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su režisiere Giedre Beinoriūte (dešinėje) ir ją atlydėjusiu režisieriumi Linu Mikuta (kairėje).

 

Radviliškiečiai Viešojoje bibliotekoje žiūrėjo G. Beinoriūtės kurtą filmą „Kvėpavimas į marmurą“.

 

Po filmo pristatymo vyko pokalbis su kūrėja, radviliškiečiai režisierei G. Beinoriūtei uždavinėjo klausimus.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai