2020-10-25, sekmadienis, 07:32.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:09, leidžiasi 16:54, dienos ilgumas 9:45.

Radviliškyje pradeda veikti mobilusis COVID-19 patikros punktas

2020-09-21, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Radviliškyje pradeda veikti mobilusis COVID-19 patikros punktas

Radviliškyje nustačius COVID-19 ligos protrūkį, vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-09-19 sprendimą Nr. V-2066 „Dėl Radviliškio rajono gyventojų ištyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)“, nuo pirmadienio, rugsėjo 21 d., Radviliškyje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai Radviliškio gyventojams, teikiant prioritetus asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams.

 

Ar serga COVID-19, galės pasitikrinti ir visi pageidaujantys išsitirti radviliškiečiai (ir be gydytojų siuntimo), pasakę karštosios linijos 1808 konsultantams kodą „Profilaktiniai“. Į mobilųjį punktą gyventojai registruosis karštąja linija telefono numeriu 1808, gaus kodą ir nurodytą laiką, kada jiems paskirtas laikas tyrimui paimti ir kada jie turi atvykti į mobilųjį punktą.

 

Kas gali tirtis?

Punktuose išsitirti gali visi Radviliškio rajono gyventojai, tiek turintys  COVID-19 ligai  būdingus simptomus, tiek jų neturintys. Raginame nedelsti ir į mobilųjį punktą tyrimui registruotis prioritetinėms grupėms priklausančius asmenis (asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, ugdymo įstaigų darbuotojus, pareigūnus, prekybininkus, vaistininkus) ir pirminius kontaktus su COVID-19 liga turėjusius asmenis.

 

Kur kreiptis?

Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Konsultantui reikės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina, ir pasakyti kodą „Profilaktiniai“.

Kaip atvykti?

Į mobiliuosius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

 

Vieta ir laikas

Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobiliojo patikros punkto koordinatorius.

 

Kaip elgtis?

Atvykus į mobilųjį patikros punktą, žmonėms nėra leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems paaiškinama, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turi važiuoti į namus ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.

 

Ką turėti?

Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir didesnį (A4) popieriaus lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilųjį punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

 

Darbo laikas

Registruotis į mobilųjį punktą Radviliškyje galima nuo 8 iki 20 valandos. Mobiliojo punkto darbo laikas bus nustatomas pagal užsiregistravusiųjų asmenų skaičių. Punkte dirba trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

 

Mobiliojo patikros punkto vieta

Aikštelė šalia „Baltic Petrolium“ degalinės (Radmės g. 1, šalia kavinės „Kregždutė“).

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Nuotrauka DELFI / Rinatas Chairulinas

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai