2018-06-21, ketvirtadienis, 17:17.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

„Saugios kaimynystės“ grupių ir policijos rėmėjų rajoninis sąskrydis

2017-08-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Saugios kaimynystės“ grupių ir policijos rėmėjų rajoninis sąskrydis

Radviliškio rajonas turi jau septintus metus gyvuojantį unikalų reiškinį – „Saugios kaimynystės“ grupių sąskrydį, kuriame dalyvauja bendruomenių nariai, policijos rėmėjai, policijos pareigūnai, šauliai. Jeigu pažvelgtume į šio, tradicija tapusio renginio priešistorę, visa tai prasidėjo 2009 metais, kai buvo pradėta įgyvendinti prevencinė programa „Saugią aplinką kurkime kartu“. Tuo metu akcentuota tai, kad saugumo jausmas nepriklauso vien tik nuo policijos pareigūnų kiekio. Ne mažiau svarbus kiekvienais metais tampa ir visuomenės indėlis. O, kad visa tai įgauna vis didesnį pagreitį, liudija ir tai, kad rajone yra jau 36 „Saugios kaimynystės“ grupės, kurios vienija daugiau nei 7000 narių. O įvertinus tai, kad Radviliškio rajone gyvena apie 40 tūkst. gyventojų, tai šis skaičius skamba pakankamai įspūdingai.

 

Rugpjūčio 25-osios ryte, „Saugios kaimynystės“ komandos rinkosi vaizdingame parke prie Pakiršinio dvaro. Netrukus čia iškilo spalvingas, linksmai ir kaimyniškai nusiteikusių bendruomenių miestelis, o tie kas savo „namo“ neturėjo, įsikūrė dvaro patalpose. Atidarant sąskrydį ir viso renginio metu geros nuotaikos nestokojo LR Seimo narys A. Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės direktorė J. Margaitienė, Baisogalos seniūnas R. Kalvaitis, Radviliškio rajono policijos viršininkas L. Valius, Oro gynybos bataliono, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Šaulių rinktinės ir kiti vadovai. Visų jų pasisakymuose atsispindėjo faktas, kad „Saugios kaimynystės“ grupės yra ne tik popieriuje egzistuojantis kūrinys, bet ir realią prevencinę vertę kuriantis reiškinys.

 

Pasibaigus oficialioms kalboms ir komandų prisistatymams, pastarosios turėjo pasirodyti ko yra vertos įvairiausiose varžytuvėse, kurių pavadinimai buvo gana iškalbingi: „Įvykio vietos apžiūra“, „Gaisrų pavojus“, „Apsaugok oro erdvę“, „Taiklioji ranka“, „Vasarinės slidės“ ir policijos automobilio stūmimo - „Išgelbėk draugą“, rungtis. Balus komandos taip pat rinko teisinių žinių patikrinimo viktorinoje ir pristatydamos savo paruoštus meninius kūrinius, prevencinėje ekspozicijoje. Šventėje nuobodžiaujančių nebuvo - visos komandos aktyviai dalyvavo varžybose, nešė sportuojantiems čia pat išvirtos košės, šmaikščiai ir aktyviai palaikė savų ir kaimyniškų komandų dalyvius.

 

Dienos pabaigoje buvo suskaičiuoti visi rezultatai. Šių metų sąskrydžio nugalėtoja tapo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro komanda, pralenkusi Pakiršinio ir Radviliškio šaulių komandas.

 

Šiaulių AVPK inf.

Pakiršinio dvaro  nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?