2020-07-08, trečiadienis, 17:34.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:56.

Savanorystės diena V. Kudirkos progimnazijoje

2018-12-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Savanorystės diena V. Kudirkos progimnazijoje

,,Koks gražus būna gyvenimas, jei padarai ką nors gera ir teisinga.” – sakė A. E. Amjelis. Ne veltui tekstą norisi pradėti tokiais žodžiais. Dalintis gerumu mus skatina kiekviena kultūra, kiekvienas tėvas ir kiekvienas mokytojas. Būtent dėl šios priežasties, artėjant kalėdinei gerumo savaitei, mūsų mokykloje surengta savanorystės diena. Gruodžio 5 dieną pamokos mokykloje vyko gana netradiciškai – mokytojų vaidmenį mokykloje perėmė svečiai, kurie visą dieną vykusių veiklų metu pasakojo mokiniams apie savanorystę, jos svarbą visuomenei bei naudą žmogui. 

 

O veiklų savanorystės dienos metu mokykloje iš tiesų netrūko, kiekviena klasė visą dieną skyrė skirtingoms pažinties su savanoriška veikla formoms. Patys mažiausi mokyklos mokiniai intensyviai leido laiką klasėse, vyko į spektaklius. Pirmokai bei 2a ir 2c kl. mokiniai žiūrėjo filmą apie savanorystę, sprendė kryžiažodžius, na o vėliau Kultūros centre stebėjo Klaipėdos mažojo Jaunimo teatro spektaklį ,,Mažasis princas“. Trečiokai pamokų metu aiškinosi savanorystės sąvoką, svarstė, kokius gerus darbus jie gali padaryti savanoriaudami pačioje artimiausioje aplinkoje. Vėliau, sulaukę savanorių neformaliojo ugdymo ,,Robotika“ vadovų, mokiniai mokėsi robotų konstravimo paslapčių. Mokyklos ketvirtokų etnokultūrinis-muzikinis teatras „Po skėčiu“ trečiokams suvaidino muzikinę pasaką „Dangus griūva“. Apie savanorystę mokyklos 4a ir 4c klasių mokiniams sutiko papasakoti sutiko 4c klasės mokinės Korynos mama Julija Mordasienė, kuri yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) atstovė. Mokiniai su įdomumu klausėsi savanorės pasakojimo apie kario savanorio tarnybą, pratybose leidžiamą laiką, dalyvavimą tarptautinėse operacijose bei reikalavimus ir individualias žmogaus savybes, kurios yra būtinos, norint tapti kariu savanoriu. 

 

5–8 klasių mokiniai dieną leido mokykloje. Savanorystės dienos metu į mokyklą atvyko nemažai svečių. Atskirų pamokų metu mokiniai susitiko su Vaikų linijos atstove Nida, kuri supažindino mokinius su pagalbos tarnybos veikla ir teikiama psichologine pagalba. Be to, mokiniai sužinojo, kad savanoriauti ir teikti pagalbą vieni kitiems gali ir patys. 

 

Savanorystės dienos metu 5–8 klasių mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos 11 klasės mokinė Vida Trinkaitė, kuri savo savanoriška veikla stebina ir gerėtis verčia visą rajono bendruomenę. Vida pasakojo mokiniams apie savanorio gyvenimą, savanorystės teikiama nauda, dalinosi savo patirtimi. Mokykloje taip pat apsilankė ir savanorė Evelina. Viešnia papasakojo mokiniams apie savo patirtį, savanoriaujant Ispanijos mokyklose, supažindino su tarptautinėmis savanorystės galimybėmis bei savanorių tarnybų veikla, pasakojo mokiniams apie bendrystės ir pagalbos vieni kitiems svarbą mūsų gyvenimuose.

 

Išskirtinę veiklą savanorystės dienos metu vykdė 7c klasės mokiniai. Jie kartu su auklėtoja ir keliais tėveliais savanorystės pusdienį skyrė pažinčiai su gyvūnų globos draugija. Mokiniai susipažino su savanoryste gyvūnų prieglaudose, o mokinius pasitikusi Šiaulių letenėlės draugijos darbuotoja aprodė tiek pastate, tiek teritorijoje gyvenančius be priežiūros paliktus gyvūnus, šunis ir kates. Visi išvykos dalyviai turėjo paruošę gyvūnams lauktuvių, kurias perdavė gyvūnų globos draugijos darbuotojai. Pasak 7c klasės mokinės Austės Šimkutės: ,,Visiems buvo ne tik įdomu pamatyti, kaip gyvena niekam nereikalingi gyvūnėliai, bet ir sužinoti, ko jiems reikia ar trūksta, ką daro ten dirbantys ir savanoriaujantys darbuotojai“. Taigi kelionės metu mokiniai susipažino su savanoryste gyvūnų prieglaudose bei labdaringa prieglaudų veikla. 

 

Savanorystės diena Vinco Kudirkos progimnazijoje atnešė į mokyklą gausybę naujų vėjų, o mokiniai svečių pasakojimais liko tiesiog sužavėti. Net neabejojame, kad šios dienos metu sužinotos žinios bei patirti įspūdžiai paskatins mokinius aktyviai savanoriauti ir dalintis gerumu su kitais.

 

Vinco Kudirkos progimnazijos inf. ir nuotr.

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai