2020-06-07, sekmadienis, 06:34.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:49, dienos ilgumas 17:5.

Šeduvos gimnazijoje vykdytas „Nordplus Junior“ projektas

2018-11-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Šeduvos gimnazijoje vykdytas „Nordplus Junior“ projektas

Šeduvos gimnazijoje vyko „Nordplus Junior“ klasių mainų projektas „Vanduo – iš gelmių į paviršių“.  Jis bus vykdomas dvejus metus bendradarbiaujant su mokyklomis iš Estijos (Narvos gimnazija) ir Suomijos (Lappajarvi gimnazija). Projekte dalyvavo 13–18 metų moksleiviai. Pagrindiniai projekto tikslai – suvokti vandens visybiškumą, gilinti anglų kalbos žinias, susipažinti su kitų šalių kultūromis, tradicijomis.

 

Pirmą projekto dieną dalyviai susipažino Šeduvos gimnazijoje ir dalyvavo integruotose dailės-technologijų, istorijos-geografijos, biologijos ir chemijos pamokose. Vėliau vyko ekskursija po Šeduvą, susipažinimas su gimnazijos pastatais. Vakare etnografinės vakaronės dalyviai pristatė savo šalį, miestą, mokyklą,  tradicinius šokius, dainas, žaidimus.

 

 

Antra diena praėjo už mokyklos ribų – buvo organizuojama kelionė po Radviliškio rajoną. Aplankėme Arimaičių ežerą, Verdenės šaltinį. Vėliau vyko susitikimas su Radviliškio rajono meru Antanu Čepononiu, savivaldybės specialistais. Aplankę Radviliškio vandens valymo ir gerinimo įrenginius, projekto dalyviai pamatė, kaip yra gaunamas, valomas ir gerinamas vanduo.

 

Trečia diena prabėgo Kaune ir Birštone. Lankėmės Kauno vandenų, Ketvirta diena praėjo Šeduvos gimnazijoje ir šiek tiek už jos ribų. Projekto dalyviai išbandė butelių taromato funkcijas, suprato rūšiavimo prasmę. Jie sužinojo,  kiek vandens rūšių, kokiose talpose galima įsigyti vandens Šeduvos prekybos centruose. Grįžę ruošėme pristatymus apie visą savaitę ir patirtus nuotykius. Vėliau vyko sporto užsiėmimai, kurių metu dar labiau susidraugavome su  projekto dalyviais.

 

 

Ketvirta diena praėjo Šeduvos gimnazijoje ir šiek tiek už jos ribų. Projekto dalyviai išbandė butelių taromato funkcijas, suprato rūšiavimo prasmę. Jie sužinojo,  kiek vandens rūšių, kokiose talpose galima įsigyti vandens Šeduvos prekybos centruose. Grįžę ruošėme pristatymus apie visą savaitę ir patirtus nuotykius. Vėliau vyko sporto užsiėmimai, kurių metu dar labiau susidraugavome su  projekto dalyviais.

 

 

Penkta diena – išvyka į Klaipėdą. Visus be galo sužavėjo delfinų pasirodymai ir Jūrų muziejus. Dar aplankėme Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, kur vyko paskaita apie uosto veiklą. Po to - ilga kelionė namo.

 

Paskutinė (šešta) projekto diena vieniems buvo išsiilgto poilsio artėjimas, kitiems  skaudus atsisveikinimas. Savaitė greitai prabėgo, ir dabar liks tik gražus jos prisiminimas.

 

 

Šeduvoje projektinis klasių susitikimas baigėsi, dabar laukia kelionė į Estiją ir Suomiją. Nekantraujame parsivežti naujų įspūdžių!

 

Ema Paškevičiūtė,
Šeduvos gimnazijos IIIa klasės mokinė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai