2020-10-22, ketvirtadienis, 09:19.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:03, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 9:58.

Šiauliuose skleisis VIII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“

2019-07-02, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šiauliuose skleisis VIII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“

2019 m. liepos 3-7 dienomis Šiauliuose jau aštuntąjį kartą nuskambės įvairių kultūrų tradicinės dainos, melodijos ir instrumentai. Kas dveji metai vykstantis tarptautinis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ draugėn suburs tradicinės muzikinės kultūros atstovus net iš 11 pasaulio šalių – Čilės, Indijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Serbijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.

 

Kaip teigia renginio direktorius, tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF vykdomojo komiteto narys Zenonas Ripinskis, „Saulės žiedas“ yra vienintelis tokiu dideliu dalyvaujančių šalių skaičiumi pasižymintis festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

 

Šių metų festivalio metu yra numatoma per 30 renginių, dauguma jų vyks skirtingose Šiaulių miesto vietose – bulvare, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, Prekybos ir pramogų centre „Saulės miestas“, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, kitose erdvėse.

 

„Saulės žiedas“ – konkursinis festivalis. Dvi dienas vyksiančioje konkursinėje dalyje Lietuvos ir užsienio ansambliai ir atlikėjai varžysis net 6 kategorijose: tradicinio ir stilizuoto šokio, tradicinio dainavimo ir tradicinio muzikavimo ansamblių bei solistų. Dalyvius vertins tarptautiniai ekspertai iš Ispanijos, Vengrijos, Latvijos ir Lietuvos, kuriems vadovaus komisijos pirmininkė etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė. Užsienio šalių ir Lietuvos kolektyvų šokių konkursines programas žiūrovai galės pamatyti liepos 4 d. Radviliškio kultūros centre, o muzikantų ir dainininkų – liepos 5 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

 

„Saulės žiedo“ renginių pynė prasidės liepos 3-ąją tradicine, iškilminga eisena bulvaru ir festivalio dalyvių prisistatymo koncertu Didžiojoje festivalio scenoje. Čia penkias dienas šurmuliuos koncertai, vakaronės, įvairių šalių folkloro pristatymai, o liepos 6 ir 7 d. – tautodailininkų ir amatininkų mugė.

 

Išskirtinis festivalio renginys – jau tradicija tapusi „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktis, vyksianti liepos 5 d. Šiaulių bulvare šiauliečius ir miesto įtrauks margaspalvė renginių fiesta – iki vidurnakčio skambės skirtingų tautų muzika, dainos, vyks šokių pamokos, poezijos skaitymai, linijinių šokių pasirodymai, lėlių spektaklis ir dirbtuvėlės, parodos, meninės akcijos, žaidimų pristatymai ir kitos veiklos. Užeiti kvies bulvaro kavinės ir restoranai.

 

Liepos 6 d. specialiu šventiniu projektu „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ bus paminėta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės diena. Užsienio šalių tradicinės muzikos atlikėjai pasklis po Šiaurės Lietuvą ir kartu su vietos bendruomenėmis dalyvaus šventiniuose renginiuose. Atlikėjai iš užsienio koncertuos Šiaulių, Akmenės, Radviliškio, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio ir Telšių rajonuose, o Šiauliuose, Didžiojoje festivalio scenoje, vyks didžiulė Lietuvos atlikėjų šventinė programa. Joje – pasidainavimai su etnomuzikologe dr. Loreta Sungailiene ir Lietuvos folkloro ansambliais, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir jo suburto kolektyvo „World Orchestra“ koncertas, visuotinis Tautiškos giedojimas, po kurios scenoje pasirodys ekspresyviojo folkroko muzikos grupė „Žalvarinis“.


Paskutiniąją festivalio dieną, liepos 7 d., jau tradicija tapantis koncertas „Dievui ir žmogui“ šiemet sukvies liaudies, sakralinės ir akademinės muzikos mylėtojus į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Jos skliautuose susilies įvairių tautų, autorių muzikos kūrinių ir instrumentų garsai.

 

VIII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ baigsis dideliu visų dalyvaujančių šalių atlikėjų koncertu, kurio pabaigoje iškilmingai bus paskelbti šių metų tarptautinio konkurso-festivalio „Grand Prix“ laimėtojai.

 

„Saulės žiedą“ kas dveji metai organizuoja visuomeninė organizacija „Baltų centras“ ir partneriai – Šiaulių miesto savivaldybė bei Šiaulių universitetas. Nuo 2005 metų organizuojamame renginyje jau yra dalyvavę folkloro atlikėjai iš daugiau nei 40 šalių. „Saulės žiedas“ yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą. Tai vienas didžiausių folkloro festivalių Baltijos šalyse, kuris per keturiolika gyvavimo metų jau spėjo pelnyti pripažinimą Lietuvoje ir už jos ribų. Pagrindiniai festivalio rėmėjai – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 

Pasak festivalio meno vadovo Dariaus Daknio, festivalis išsiskirs savo įvairia ir turininga programa, kuri padovanos kiekvienam jame apsilankiusiam daug nepamirštamų akimirkų ir puikių emocijų.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai