2020-05-29, penktadienis, 01:43.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:38, dienos ilgumas 16:47.

Šiurpus posūkis pražudyto ugniagesio šeimos byloje: nuteistas I.Cvetkovas rastas negyvas

2018-11-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Šiurpus posūkis pražudyto ugniagesio šeimos byloje: nuteistas I.Cvetkovas rastas negyvas

Šiurpi istorija, kuomet avarijoje prieš trejus metus žuvo kone visa ugniagesio Ramūno Dargužo šeima, pasisuko netikėta linkme. Avariją sukėlęs ir kaltu pripažintas Igoris Cvetkovas savo namuose rastas negyvas. Spalį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinę bylą, vyrą pripažino kaltu ir paskyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę bei šimtus tūkstančių eurų, kuriuos jis turėjo atlyginti artimųjų netekusiems šeimos nariams. 

 

Nelaimė įvyko prieš trejus metus, 2015-ųjų spalį, kelyje Šiauliai–Palanga, Plungės rajone. Ekspertai nustatė, jog lemtingą vakarą I.Cvetkovas, vairavęs „Hyundai Galloper“, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir sudarė kliūtį priešais atvažiuojančiam BMW automobiliui, kurį vairavo ugniagesys Ramūnas Dargužas. Siekdamas išvengti susidūrimo šis metėsi į atsilaisvinusią juostą, tačiau į ją sugrįžo ir I.Cvetkovas. Automobiliams susidūrus kaktomuša, žuvo trys žmonės, gyva liko tik dabar jau 14 metų mergaitė, likusi našlaite ji gyvena su močiute. Jai tiek Plungės teismas, tiek apeliaciją išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas priteisė 100 tūkstančių eurų žalą, kurią turėjo atlyginti I.Cvetkovas.

 

„Jis rastas savo namuose spalio 28-ąją, koridoriuje. Vyrą aptiko jo buvusi žmona. Kokios yra mirties priežastys, kol kas nežinome, vyksta tyrimas“, – sakė J.Sykas.

 

Nustatyta, jog prieš trejus metus įvykusios avarijos metu I.Cvetkovas buvo neblaivus, jam nustatytas 1,68 promilės girtumas. Avarijos metu sužalotas ir jis pats bei kartu važiavę keleiviai. I.Cvetkovui buvo amputuota kairė ranka, dešinioji – kelis kartus operuota. 

 

Bausmę I.Cvetkovas turėjo atlikti pataisos namuose. Teisininkai šį režimą vadina „sanatorija“, mat netyčinius nusikaltimus įvykdę asmenys savaitgaliais būna išleidžiami namo, turi teisę dirbti, tad laisvės atėmimas yra tik apribotas, bet ne visiškai suvaržytas. 

 

„I.Cvetkovo vaikai turi teisę į paveldėjimą, bet dėl nusikaltimo butas turėtų būti nukreiptas ieškinio užtikrinimui. Teoriškai, jie galėtų paveldėti viską, bet jei prisiimi teisę paveldėti, prisiimi ir pareigas, tuomet jiems kils pareiga atlyginti turtinę žalą. Dėl neturtinės žalos vieningos teismų praktikos nėra, bet, mano nuomone, turėtų būti nukreipta į nukentėjusiųjų žalos atlyginimą“, – sakė prokuroras. 

 

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Igoris Cvetkovas ir jo gynėjas V.Martyšius

15 min. inf.

                                                                                     

Contact form

Šios dienos vardadieniai