2018-07-21, šeštadienis, 06:51.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:11, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:25.

„Supermenai“ šiltos vasaros ieškojo Palangoje

2017-06-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Supermenai“ šiltos vasaros ieškojo Palangoje

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių stovyklos „Supermenai-2017 Svajok! Planuok! Veik!” stovyklautojai kartu su savo vadovėmis vyko ieškoti šiltos vasaros į Palangą. Ir jiems labai pasisekė. Visą dieną Palangoje švietė saulė ir gaivino švelnus lengvas vėjelis. Atvykę į Palangą, mokiniai pirmiausiai apsilankė Botanikos parke, kuriame ne tik grožėjosi išpuoselėta aplinka, bet ir apžiūrėjo ten įdomiausius objektus: skulptūrą „Eglė žalčių karalienė“, Laiminančio Kristaus skulptūrą, parko šventovę-Lurdą, vaidilutės Birutės skulptūrą, nuo kurios kopė į beveik 21 metro aukščio Birutės kalną. Apie šiuos objektus vadovės pateikė įdomios informacijos, atsakė į mokinių klausimus.

 

Nuo kalno pasigrožėję banguojančia jūra, stovyklautojai nusileido į pakalnę ir ėjo į garsiuosius grafų Tiškevičių rūmus, kuriuose dabar įsikūręs Gintaro muziejus. Muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Gintaro kelias“, kurios metu sužinojo apie gintaro atsiradimą, jo gamtines ir gydomąsias savybes, išmoko atskirti tikrą gintarą nuo sintetinio jo pakaitalo. Po užsiėmimų stovyklautojai pasuko į parko gilumą prie Rotondos, kur surengė tikrą pikniką gamtoje. Valgyklos virėjos paruošė užkandžių, kuriuos mokiniai gardžiai valgė nuostabios gamtos apsuptyje.Bet pagrindinis stovyklautojų noras buvo išsimaudyti Baltijos jūroje. Todėl tuoj po pikniko visi patraukė į pajūrį, kur, nepaisydami vis dar šaltoko vandens, daugelis stovyklautojų išbandė savo drąsą įlįsdami į taip išsiilgtą jūros vandenį. Mažiau drąsesni išbandė šalto vandens procedūras braidydami pakrantėje.

 

Kartu su gražiniečiais į Palangą vyko ir stovyklos svečiai ukrainiečiai. Jie taip pat aplankė gražiausias Palangos Botanikos parko vietas, apžiūrėjo Gintaro muziejaus ekspozicijas, sužinojo apie Lietuvos auksu vadinamą gintarą. Jie taip pat labai norėjo kuo greičiau pamatyti Baltijos jūrą ir joje išsimaudyti. Svečiams patiko Palangos tiltas, pajūrio smėlis ir net šaltas Baltijos vanduo. Po gana gausių vandens ir saulės vonių visi stovyklautojai grįžo gražiai įdegę ir pasikrovę energijos.

 

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos inf. ir nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?