2020-07-12, sekmadienis, 16:25.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

Susitiko su „Misija Sibiras“ dalyviais

2019-01-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Susitiko su „Misija Sibiras“ dalyviais

Miestelio bibliotekos iniciatyva baisogaliai ir svečiai buvo pakviesti į susitikimą su „Misija SIBIRAS“ dalyviais. Tiesa, šiemet misijos dalyviams teko vyko kitur, nes buvo sustabdytas vizų išdavimas projekte dalyvaujantiems lietuviams dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų Rusijos karinės memorialinės veiklos Baltijos respublikos teritorijoje atžvilgiu.

 

Kadangi Sibiras - ne vien geografinė sąvoka, o tremtį ir kalinimus mūsų tautiečiai patyrė ir kitose šalyse, 2018- aisiais buvo pasirinkta istoriją saugoti Kazachstane, antroje šalyje pagal represuotų lietuvių skaičių (apie 50 tūkstančių žmonių).

 

Misijos dalyviai Matas Toliušis ir Viltė Ambrazaitytė papasakojo apie patirtį Kazachstane, kur misijos dalyviams, priešingai nei Sibire, teko susidurti ne tik su karščiu ir liūtimis, bemiegėmis naktimis, nuovargiu, bet ir su nuodingomis gyvatėmis, rodė nuotraukas.

 

Misijos dalyviai džiaugėsi įgyta patirtimi ir motyvuota komanda. Kazachstane buvo pastatyti 6 mediniai kryžiai, iš kurių didžiausias siekė 6 metrus, sutvarkyti keli šimtai lietuvių tremtinių kapų, bendrauta su vietiniais gyventojais.

 

Projektas „Misija Sibiras" buvo pradėtas 2006 metais. Jo pagrindinis tikslas - sutvarkyti ištremtų lietuvių palaidojimo vietas.

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai