2019-04-22, pirmadienis, 07:49.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:59, leidžiasi 20:33, dienos ilgumas 14:34.

Tradicija tęsiama: Pašušvio kultūros namuose vėl premjera

2018-05-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tradicija tęsiama: Pašušvio kultūros namuose vėl premjera

Kartu su žydinčiu pavasariu atėjo viena iš gražiausių metų švenčių – Motinos diena. Pašušvio kultūros namuose ji buvo pažymėta tradiciškai, bet ir vėl naujai. Gausiai susirinkusius žiūrovus pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė, Pašušvio bendruomenės pirmininkas Edmundas Širvinskas, Pašušvio kultūros namų meno mėgėjų kolektyvas „Savi“ pradžiugino nauju spektakliu.

 

Tradicija per Motinos dienos minėjimą suvaidinti spektaklį prasidėjo 2008 metais, kai Pašušvio kultūros namuose pradėjo dirbti meno vadovė Aurelija Blėdienė. Tada žiūrovams buvo parodytas vaidinimas „Onos meilė“. Vėliau kasmet, per Motinos dienos minėjimą, saviveiklininkai žiūrovams padovanoja malonumą pamatyti naują pastatymą. Ši tradicija tęsiasi jau vienuolikti metai. 

 

 

Šiais metais pirmąjį gegužės sekmadienį saviveiklininkai suvaidino Vidos Bladykaitės komediją „Ženteliai“. Tai daugelio kolektyvų vaidintas nuotaikingas spektaklis, kurio siužetas nukelia į senovinį Lietuvos kaimą su gal prieš šimtą metų buvusiais žmonių santykiais ir buitimi. Spektaklyje vaidino kolektyvo senbuviai Rima Juozaitienė, Sigita Ivanauskienė ir Edmundas Širvinskas, dalyvaujantys visuose pasirodymuose nuo pat 2008 metų. Vaidinimo džiaugsmą patyrė šiais metais į kolektyvą įsijungusios Lina Krasauskienė ir Edita Lukauskienė. Smagiai vaidino jau ne kartą žiūrovus džiuginę Audronė Čichunova, Birutė Legavičienė, Rasa Andriušienė, Vygantas Grinius ir Margarita Šarkienė.  Pjesę ir jos veikėjus pristatė Irena Širvinskienė. Publika labai šiltai priėmė pasirodymą: susidomėję sekė, kas vyksta scenoje, juokėsi, negailėjo plojimų, apdovanojo saviveiklininkus gėlėmis ir neskubėjo skirstytis.

 

 

Meno mėgėjų kolektyvo pasveikinti atvyko pirmajame spektaklyje 2008 metais vaidinę, tačiau dabar tik kartais į kolektyvą įsijungiantys, saviveiklininkai. Tai buvo didžiulė ir labai maloni staigmena spektaklio “Ženteliai“ atlikėjams. Pradžiugino parodytas dėmesys, šilti žodžiai, gėlės nuo pat pirmojo spektaklio kolektyve išlikusiems žmonėms ir naminis tortas.

 

 

Po premjeros kolektyvo „Savi“ atlikėjai skirstėsi su gera nuotaika. Širdis glostė artimųjų ir pažįstamų apkabinimai, ramino atslūgstantis jaudulys, pasitenkinimas patirta sėkme, ir žinojimas, kad daug laiko ir energijos pareikalavusi veikla nenuėjo veltui. Be to, ji tęsis ir toliau. Dar kartą spektaklį „Ženteliai“ rodysime Pašušvyje per Tėvo dieną, jau gauti kvietimai pasirodyti kaimyniniuose kultūros namuose.

 

Ir iki 2008 metų Pašušvio kultūros namai buvo pilni gyvybės ir įvairios veiklos: saviveiklininkai vaidino, šoko, grojo, rengė įvairius minėjimus, šventes. Nuo 2008 metų, kai kolektyvas pasirinko labiausiai prieinamą veiklos formą- spektaklių kūrimą, praėjo dešimt metų. Naują vaidybinės veiklos dešimtmetį Pašušvio kultūros namų meno mėgėjų kolektyvas pradeda turėdamas savo vardą - „Savi“. Kodėl „Savi“? Todėl, kad vaidina savi, žiūrovai yra savi, dažnai ir vaidinimai savi. Ir tai, ką kolektyvas rodo žiūrovams, yra artima ir sava.

 

Norite artimiau susipažinti su kolektyvu „Savi“? Norite pamatyti mūsų „Žentelius“? Kvieskite, atvyksime.

 

Pašušvio kultūros namų specialistė

Rima Juozaitienė

Nuotraukos Irenos Širvinskienės

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai