2018-06-21, ketvirtadienis, 17:07.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Ūkininkai nepaiso draudimo laikyti šernakiaules ir šernus – nubaustas Aukštelkų seniūnijos gyventojas

2017-08-24, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ūkininkai nepaiso draudimo laikyti šernakiaules ir šernus – nubaustas Aukštelkų seniūnijos gyventojas

Nepaisant to, kad Lietuvoje daugiau kaip metus siaučia afrikinis kiaulių maras, ūkininkai į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymą draudžianti laikyti šernus ir šernakiaules žiūri atsainiai. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) sulaukia skundų dėl draudžiamų gyvūnų laikymo, kurie pasitvirtina. Trims Šiaulių regiono gyventojams surašyti protokolai bei teikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos privalomieji nurodymai gyvūnus sunaikinti.

 

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūra gavo skundą, kad Radviliškio rajone, Aukštelkų seniūnijoje ūkininkas laiko šernus. Aplinkosaugininkai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnais apsilankė V.K. (1966 m.) ūkyje ir rado tvarte laikomas tris šernakiaules. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijos ir kiaulių laikymo vietose" (2016 m. kovo 30d. Nr B1-265) nepaisančiam ūkininkui bus surašytas protokolas ir skirta bauda. O taip pat ūkininkui įteiktas privalomas nurodymas sunaikinti gyvūnus.

 

Tai ne pirmas panašus atvejis Šiaulių regione šiemet. Balandžio mėnesį Joniškio rajone, Skaistgirio seniūnijoje, apsilankę gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, A.P. (1963 m.) fermoje rado net 16 šernakiaulių, laikomų aptvare. Vyrui taip pat buvo surašytas protokolas ir teiktas privalomas nurodymas sunaikinti gyvūnus.

 

Birželio mėnesį ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Šiaulių rajone, V.M. (1984 m.) sodyboje, rado aptvare laikomus 7 šernus. Vyras turėjo gyvūnų įsigijimo dokumentus, tačiau neturėjo leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus. Be to nepaisė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo. Vyrui surašytas protokolas (ANK 303 str. 1d.), o surinkta medžiaga perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

 

Draudimas laikyti šernus ir šernakiaules yra svarbi prevencinė priemonė afrikinio kiaulių maro plitimui stabdyti ir jo nepaisantys ūkininkai elgiasi mažu mažiausiai neatsakingai. Vien praėjusią savaitę Lietuvos ūkiuose užregistruoti trys susirgimo afrikiniu kiaulių maru atvejai.

 

manoradviliskis  inf.

 


REKLAMA


 

MUZIKANTAS NEPAKARTOJAMAI JŪSŲ ŠVENTEI 

 

PROFESIONALUS MUZIKANTAS, DAINŲ AUTORIUS, PARAŠĘS NE VIENĄ ŽINOMĄ ŠLAGERĮ LIETUVIŠKAJAI POPŽVAIGŽDEI V.KATUNSKYTEI,   IR VAKARO VEDANČIOJI PADARYS JŪSŲ ŠVENTĘ LINKSMĄ, SMAGIĄ IR NEPAKARTOJAMĄ . GALINGA APARATŪRA IR ŠVIESOS EFEKTAI: VISKAS KO REIKIA VAKARUI – MUZIKA IR JAUNAM,  IR VYRESNIEMS, SMAGŪS KONKURSAI, UŽSTALĖS DAINOS.

Tel. +37061546442

 

 

Rima 2017-05-01 10:06

Labai dėkojame Jums už šauniai pravestą vakarą, žaidimus,muziką,linkime ir toliau taip linksminti,sėkmės Jums.

Janina 2017-06-14 14:33

Dėkojame už puikiai pravestą gimtadienį. Likome patenkinti vakaro muzika ir žaidimais. Ačiū.

Renata 2017-06-16 12:41

Nuoširdžiai dėkojame už puikiai pravestą vakarą ir nuotaikingą muziką! Esate šaunūs, tad linkime kuo didesnio pasisekimo tolimesniuose darbuose. 

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?