2018-06-21, ketvirtadienis, 17:05.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Ukrainiečių viešnagė stovykloje „Supermenai“

2017-06-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ukrainiečių viešnagė stovykloje „Supermenai“

Radviliškio rajono savivaldybės kvietimu Radviliškyje birželio 12–17 dienomis svečiavosi grupė ukrainiečių iš Umanės miesto. Jau ketvirtus metus jaunieji ukrainiečiai kartu su Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniais poilsiavo ir dalyvavo įvairiose veiklose Radviliškio Gražinos mokyklos pedagogų organizuojamoje stovykloje.

 

Pirmą viešnagės dieną svečiai iš Ukrainos lankėsi Burbiškio dvare. Ten juos pasitiko ir nuotaikingai bendravo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas V. Simelis, Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L. Vaičiūnas bei jo pavaduotoja D. Sedelskienė ir Burbiškio dvaro muziejaus darbuotojas S. Senulis. Vėliau svečiai apsilankė Gražinos pagrindinėje mokykloje ir liko sužavėti moderniai įrengtomis mokyklos patalpomis bei labai svetingu direktoriumi L. Vaičiūnu.

 

Nuvykę į Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių stovyklą „Supermenai-2017. Svajok! Planuok! Veik!”, įsikūrusią „Napoleono“ turizmo ir sporto bazėje, jaunieji ukrainiečiai labai greitai susibičiuliavo su gražiniečiais, įveikė kalbos barjerą, o šypsenos ir geranoriškumas stovyklautojus vienijo visą savaitę.

 

Gražinos pagrindinės mokyklos vadovai, mokytojos V. Jasinskaja ir L. Škėmienė vaikams iš Ukrainos parengė turiningą ir įdomią viešnagės programą.

 

Ukrainiečiai aplankė Šiaulių universiteto Botanikos sodą, žaidė karinį žaidimą „Lazertrone“, pamatė įdomias Šiaulių miesto vietas, dalyvavo jaunųjų šaulių organizuotame stovyklautojų žygyje, įvairiose sportinėse ir meninėse veiklose, kartu su supermenais.

 

Neišdildomą įspūdį ukrainiečiams paliko kelionė į pajūrį, kur jie aplankė Palangos Gintaro muziejų, gražiausias Botanikos parko vietas. Juos nustebino Palangos tiltas, o maudynės šaltoje Baltijos jūroje svečių nė kiek neišgąsdino.

 

Stovykloje svečius aplankė ir jų nuotaikingą prisistatymą stebėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Augulis, Paveldosaugos skyriaus vedėjas V. Simelis, Švietimo, kultūros ir sporto vyr. specialistė M. Motiejūnienė. Jie pasidžiaugė nuoširdžia vaikų draugyste, kuri gali būti pavyzdžiu ir suaugusiems. Ukrainiečiai ir lietuvaičiai taip susidraugavo, kad atsisveikinimo dieną liejosi išsiskyrimo ašarų jūra.

 

Šeštadienį ukrainiečių delegacija išvyko į Vilnių, kur dar pabuvojo Pinigų muziejuje, Prezidentūros Valstybės pažinimo centre, pasivaikščiojo šurmuliuojančiomis senamiesčio gatvelėmis. Vėlų vakarą svečiai vis dar negalėjo patikėti, kad jau reikia vykti į namus. Ukrainiečių delegacijos vadovės Tatjana ir Julija pažadėjo, kad padarys viską, kad vaikai ir mokytojai iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos būtų pakviesti į Umanę ir galėtų pakeliauti po Ukrainą. Žinoma, kad tai įvyktų, reikia ir Radviliškio savivaldybės administracijos bei draugystės su Ukraina klubo pirmininko V. Simelio geranoriškumo ir pastangų.

 

Laima Škėmienė,

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė

 

Vandens pramogos Žagarės ežere

 

 

Kviečiame kolektyvus ir kompanijas (iki 14 žmonių) smagiai praleisti laiką Žagarės ežere plaukiančioje pirtelėje-saunoje.  Jūsų laukia karšta pirtelė - sauna su šviežiomis vantomis ir gultais ant pirtelės denio. Ant denio galima kepti šašlykus, virti žuvienę! Registruotis tel.+37067193930. Daugiau informacijos čia.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?